×
Mobilā versija
+2°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
7. oktobris, 2012
Drukāt

Stāstīs, kā lietot slingu jeb lakatu grūtniecības laikā un pēc dzemdībām

Latvijas Dūlu apvienības fotoLatvijas Dūlu apvienības foto

Šonedēļ, no 8.oktobra līdz 14.oktobrim, norisināsies pasaules bērnu nēsāšanas tradīcijām veltīta Slingošanas nedēļa, kuras laikā vecāki varēs piedalīties izglītojošās un praktiskās nodarbībās par bērna nēsāšanu un siešanu lakatā jeb slingā, kā arī varēs uzzināt par bērnu nēsāšanas tradīcijām Eiropā, Meksikā un Austrumāfrikā.

Kā aģentūru LETA informēja Bērnu nēsāšanas skolas pārstāve Kristiāna Kalniņa, šogad daudz noderīgas informācijas Slingošanas nedēļas gaitā varēs iegūt ne tikai vecāki, kas jau nēsā mazuli slingā, bet arī topošie vecāki, dūlas, vecmātes un citi, kas strādā ar jaunajiem vecākiem un jaundzimušajiem.

Pirmdien, 8.oktobrī, plkst.16 salonā “Mani Slingi”, Pārslas ielā 3/5, Āgenskalnā, notiks lekcija “Vai bērna nēsāšana lakatā ir tikai seno Āfrikas cilšu tradīcija?”, kurā Bērnu nēsāšanas skolas konsultante Aija Apsīte iepazīstinās, kā bērnus agrāk nēsāja Eiropā un kad cilvēks savus bērnus sāka stumt ratiņos.

Otrdien, 9.oktobrī, plkst.14.30 turpat paredzēta praktiska nodarbība “Tradīcijas Meksikā un Austrumāfrikā jeb Kanga un Rebozo”, kurā par tradicionālo lakatu vēsturi un nozīmi sievietes dzīvē Austrumāfrikā un Meksikā stāstīs “ManiSlingi” idejas autore un Bērnu nēsāšanas skolas konsultante Evita Žvagiņa-Jākobsone. Savukārt dūlas Linda Rozenbaha un Līga Giniborga stāstīs un rādīs, kā lakats sievietei var palīdzēt gaidībās, dzemdībās un pēcdzemdību laikā.

Savukārt 10.oktobrī plkst.12 deju skolā “Prima Studio”, Rīgā, Krišjāņa Valdemāra ielā 57/59, notiks bezmaksas nodarbība “Dejas slingos” godalgotas sporta deju čempiones Jeļenas Kravčukas vadībā. Tikmēr plkst.13 “Mani Slingi” notiks bezmaksas nodarbība par bērna nēsāšanu slingā, bet plkst.16 šāda nodarbība notiks arī Ozolnieku pirmsskolas izglītības iestādē “Zīlīte”, Meliorācijas ielā 10.

Ceturtdien, 11.oktobrī, plkst.14 “Mani Slingi” norisināsies lekcija “Maigā adaptācija”, kurā zīdīšanas konsultante “Māmiņu Kluba” speciāliste Sandra Lase pastāstīs, kā palīdzēt mazulim maigi adaptēties pasaulē pēc piedzimšanas – par stresa mazināšanu, atbalstīšanu viņa vajadzībās, zīdīšanu, nēsāšanu, peldināšanu, miegu, komunikāciju un citiem jautājumiem.

Piektdien, 12.oktobrī, plkst.14 gastropabā “Cydonia”, Dzirnavu ielā 84, Rīgā, iecerēta slingotāju tikšanās un pēcpusdienas baudīšana, kurā bērnu nēsātāji aicināti īpaši ģērbties, saskaņojot savu un mazuļa apģērbu un piemeklējot īpašus aksesuārus. Slingotājus kopā ar mazuļiem bildēs iemūžinās fotogrāfe, bet vissaskaņotāk ģērbtajiem pasākuma viesiem paredzētas balvas

Noslēdzot Slingošanas nedēļu, sestdien, 13.oktobrī, no plkst.18 līdz 19 notiks ikgadēja Slingošanas nedēļas tradīcija “Izejam ielās savā pilsētā!”, kad vecāki savās ikdienas gaitās visā Latvijā aicināti doties, mazuli nevis guldot ratiņos, bet ieliekot slingā.

Starptautiskā Slingošanas nedēļa jau vairākus gadus norisinās visā pasaulē. Latvijā to rīko jau ceturto gadu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+