×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
13. oktobris, 2014
Drukāt

Stāstīs par latviešu reliģiskajiem priekšstatiem 16.-18. gs.

Foto: Talsu TICFoto: Talsu TIC

Arī Popraga liepa, iespējams, bijis mūsu senču upurkoks.

Pirmdien, 13. oktobrī, plkst. 18, LU Vēstures un filozofijas fakultātē notiks arhivāra un vēsturnieka Dr. Manfrēda fon Betihera vieslekcija “Latviešu zemnieku reliģiskie priekšstati vācu mācītāju vizitāciju protokolos (16.-18.gs.)”, vēsta ieraksts portālā LU.lv.

Vācu mācītāji, kuri agrajos jaunajos laikos apceļoja savas latviešu draudzes, bieži vien ziņoja, ka tajās tiek piekoptas “māņticīgas paražas”. Vācu mācītāju vizitāciju protokoli vēstures pētniecībā tiek interpretēti divējādi. Pirmkārt, tie atspoguļo galvenokārt vācu mācītāju stereotipiskos priekšstatus par latviešu zemnieku reliģisko dzīvi. Otrkārt, tajos aprakstīti reāli latviešu zemnieku dievbijības novērojumi. Ja tā, tad rodas jautājums, vai šī dievbijība ietvēra sevī arī tos latviešu reliģiskos priekšstatus, kādi eksistēja pirmskristianizācijas laikā? Varbūt ir pat iespējams šos reliģiskos priekšstatus rekonstruēt?

Hanoverē dzimušais Kurzemes muižnieku dzimtas pēctecis Dr. Manfrēds fon Betihers ir arhivārs un vēsturnieks, studējis vēsturi, krievu un latīņu valodas Getingenē. No 2013. gada pavasara semestra Dr. Betihers ir Vācijas Akadēmiskās apmaiņas dienesta (DAAD) vieslektors Rīgā. Doktors ir arī Baltijas bruņinieku apvienības arhivārs.

Vieslekcija notiks vācu un latviešu valodās. Dalība ir bez maksas.

Vieslekciju organizē Baltijas-Vācijas Augstskolu birojs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+