×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
4. janvāris, 2016
Drukāt

Stāsts no dzīves, kas aizkustina līdz asarām. Tikai pēc gadiem vīrietis uzzināja, kas bija vēstulē viņa vecākiem (16)

Foto no fotorelax.ruFoto no fotorelax.ru

Reiz kāds puisēns atgriezās no skolas mājās un nodeva mātei vēstuli no skolotāja. Ne no šā, ne no tā māte sāka raudāt, bet pēc tam nolasīja vēstuli dēlam skaļi: “Jūsu dēls ir ģēnijs. Šī skola ir pārāk necila un šeit nav skolotāju, kas spētu viņam kaut ko iemācīt. Lūdzu, māciet viņu paši.”

Daudzus gadus pēc mātes nāves viņš pārskatīja vecos ģimenes arhīvus un uzdūrās šai vēstulei. Viņš atvēra to un izlasīja: “Jūsu dēls ir garīgi atpalicis. Mēs vairs nevaram viņu mācīt kopā ar visiem. Tāpēc rekomendējam jums viņu mācīt mājās patstāvīgi.”

Puisēnu sauca Tomass Alva Edisons, un tobrīd viņš jau bija viens no izcilākajiem pasaules izgudrotājiem.

Foto no fotorelax.ruFoto no fotorelax.ru

Edisons noraudāja vairākas stundas pēc vēstules izlasīšanas. Un pēc tam dienasgrāmatā uzrakstīja: “Tomass Alva Edisons bija garīgi atpalicis bērns. Pateicoties mātes varonībai, viņš kļuva par izcilāko sava laika ģēniju.”

Avots: fotorelax.ru

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Nosodìt tas ir mums latvieśiem.paśi tádus deputàtus vèlèjat

 2. Diemžēl tādu skolotāju ir pietiekoši,kas apzināti izkropļo cilvēku dzives.Ne visi var izturēt tādu agresiju,jo nav,kas tam pievērstu uxmanību,bet arī vēl joprojām tādi skolotāji sakropļo loti daudz bērnu nākotni un viņi paspēj to darīt arī vairākās paaudzēs.Pati esmu cīnījusies,bet visur priekšā pārāk stipra siena,bet bērni ir absolūti neaizsargāti.

 3. Interesanti, ko par daudziem musdienu politikiem vinju maateem rakstiija no skolas? Un kaadas vinjiem ir diagnozes? Stulbums iedzimtais vai ieguutais labpraatigas notrulinashanas rezultata?

 4. Edusons ļoyi ģeniāli piedēvēja Teslas izhudrojumus sev. Tur klāt ieviesa maksas elektrību. Tur pretim Teslam bij vīzija, kā nodrošināt cilvēci ar bezmaksas enerģiju 🙂

 5. jā. šis stāstiņš ir pasaka. Edisonam bija disleksija, tas sagādāja grūtības gūt labus rezultātus skolā. Māte pati gāja pie skolotājas un aizstāvēja dēlu. Saprotot, ka no skolotāja nekādu sapratni negūs, paziņoja, ka mācīs bērnu pati mājas apstākļos. Šādas vēstules nebija un Edisons zināja, ka skolā tiek uzskatīts par stulbu, bet mātes ticība viņam, palīdzēja saņemties.

  • LAIMA>>>Un ka tad tu tik drosi to apgalvot vari biji klat??? 😀 pie katra sada veida raksta uzrodas 10 tadi kas “”zin labak” ka isti bija 😀

   • Man mājās ir vairākas grāmatas par Edisona biogrāfiju.
    Bet tu varētu vismaz ieguglēt. Ir diezgan daudz pētnieku raksti, kur viņi mēģina izmantojot vēsturiskās liecības un attiecīgus avotus pierādīt, ka šis stāstiņš ir nekas vairāk kā pasaka.

  • disleksija ir populāra ģēniju slimība, Einšteinam arī bija, ja nemaldos, lasīt viņš iemācījās tikai pāri 10 gv.

 6. Šis ir izdomājums.

 7. Skolotājas pašas šad tad ir atpalikusakas par pašiem berniem

Draugiem Facebook Twitter Google+