×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
26. aprīlis, 2012
Drukāt

Stāsts par mīlestību Liepājas teātrī

trisdraugi_1

Liepājas teātrī režisors Valdis Lūriņš iestudējis Ēriha Marijas Remarka romāna “Trīs draugi” skatuves versiju. Kopā ar Liepājas teātra aktieriem, oriģinālmūzikas autoru Valdi Zilveri un dziesmu tekstu autoru dzejnieku Jāni Peteru radītā izrāde aicina uz “stāstu par kādu mīlestību”. Pirmizrāde šovakar, 26. aprīlī.

 

Ēriks Marija Remarks (1898 – 1970) ir viens no populārākajiem pasaules rakstniekiem, kura darbi “Rietumu frontē bez pārmaiņām”, “Triumfa arka”, “Laiks dzīvot un laiks mirt” un citi ir tulkoti neskaitāmas reizes un ieguvuši milzīgu lasītāju atsaucību visā pasaulē. Arī Remarka “Trīs draugi” kopš romāna iznākšanas 1936. gadā kalpojuši par iedvesmu daudzskaitlīgiem tulkojumiem, teātra iestudējumiem un filmām. Latvijā “Trīs draugi” iestudēti vairākkārt, bet režisoram Valdim Lūriņam šī būs jau otrā atgriešanās. 1990. gadā viņa vadībā šis iestudējums tapa Latvijas Nacionālajā teātrī, toreiz mūzikas autors bija Zigmars Liepiņš.

Stāsts par trim draugiem – Robertu, Gotfrīdu un Oto, kas savas dienas vada auto darbnīcā, mēģinot nopelnīt sev iztiku, Remarka romānā vēsta par starpkaru situāciju, tās radīto galvenā varoņa nihilismu. Bet tad Roberts satiek Patrīciju, un tas maina ne tikai viņa, bet arī pārējo puišu dzīvi.

 

V. Lūriņš norāda: “Kad tu otrreiz atgriezies pie kāda darba, ieraugi tajā daudz jauna. Un tas jaunais ir tik interesants, ka ir vērts pie tā strādāt vēlreiz. Turklāt pašlaik Liepājas teātra aktieru sastāvs ir ideāls šī iestudējuma veidošanai.” Režisors piebilst: “Remarkam tēli un tipāži ir ļoti dažādi, tāpēc iestudējumā spēlēs gan jaunie, gan vecākās paaudzes aktieri.”

 

Līdzās trim galveno varoņu lomu atveidotājiem Liepājas teātra jaunajiem aktieriem Sandim Pēcim, Edgaram Ozoliņam, Kasparam Kārkliņam un Anetei Berķei Patrīcijas lomā iestudējumā spēlēs arī Sigita Jevgļevska, Ivars Krastiņš, Leons Leščinskis, Pēteris Lapiņš, Anita Kvāla, Ilze Būde, Everita Pjata, Jānis Dreiblats, Inese Jurjāne, Madara Melne, Laura Jeruma, Ģirts Lukevics, Viktors Ellers, Rolands Beķeris un Agnese Jēkabsone.

Iestudējumam scenogrāfiju veido Aigars Ozoliņš, kostīmus – Liene Rolšteina, horeogrāfiju – Alberts Kivlenieks, bet gaismu partitūru – Mārtiņš Feldmanis.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+