×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
26. janvāris, 2015
Drukāt

Stāsts par padomju dizainu ceļo uz reģioniem

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Izstāde “Uz lielās dzīves trases. 20. gadsimta sešdesmito gadu grafiskā valoda”, kuru pirms gada varēja apmeklēt Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā, sākusi ceļu pa Latvijas novadiem, informē Latvijas Nacionālais mākslas muzejs.

Izstādes vizuālais materiāls un koncepcija pamatā palikuši nemainīgi, tomēr katrā vietā tie tiks pielāgoti konkrētajām telpām, īpašu uzmanību atvēlot noteiktā muzeja krājuma vērtībām. Madonā kopā ar 68 priekšmetiem no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājuma ir aplūkojami arī mākslas izstāžu plakāti, grāmatu ilustrācijas un skaņu plašu vāki no Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja kolekcijas.

Projekta organizatori uzsver, ka mūsdienās, kad korporatīvai identitātei, reklāmai un vienotam grafiskam stilam tiek piešķirta būtiska loma, ir svarīgi apzināties, ka Latvijā arī padomju periodā bija radītas izcilas grafiskās kultūras vērtības.

Līdz 3. martam izstāde būs apskatāma Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā, pēc tam ceļos uz Ventspils muzeju (18. jūnijs – 28. augusts) un Talsu novada muzeju (4. septembris – 18. oktobris), gadu miju sagaidot Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā (2015. gada 16. novembris – 2016. gada 10. janvāris).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+