Mobilā versija
+2.3°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Svētdiena, 23. aprīlis, 2017
26. februāris, 2016
Drukāt

Stāsts par pavedināšanu: Nacionālais teātris iestudē Kirkegoru

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Nacionālajā teātrī aktrise un režisore Daiga Kažociņa iestudē izrādi “Mūžīgais komentārs No 4”, kas tiek veidota pēc Sērena Kirkegora darba “Pavedēja dienasgrāmata” motīviem, LA.lv uzzināja teātrī.

Izrāde “Mūžīgais komentārs No 4”, kas pirmizrādi piedzīvos 11. martā, ir savdabīgas mīlas stāsts par pavedināšanu un tās paliekošajām sekām. Izrādes centrā ir nejauša sarakste starp pavedēju un jaunu meiteni. Skatītājs nokļūst daudzveidīgu un nebeidzamu interpretāciju varā, jo pats notikums ir pieejams tikai pastarpināti ar pavedēja manuskripta palīdzību. Izrādes, varoņi lasot atrasto manuskriptu, mēģina gan izvairīties no garlaicības, gan arī saprast īpašu estētisko dzīvesveidu.

Izrādes pamatā ir izcilā dāņu filozofa Sērena Kirkegora (1813 – 1855) darbs “Pavedēja dienasgrāmata”.

Lomās Agnese Cīrule, Kaspars Aniņš, Ģirts Liuziniks un mūziķe Sniedze Prauliņa.
Izrādes dramaturgs Ainārs Kamoliņš, scenogrāfs Ivars Veinbergs, kostīmu māksliniece Kristīne Abika, gaismu māksliniece Lienīte Slišāne, Sniedzes Prauliņas muzikālais noformējums.

Pievienot komentāru

Korim "Maska" lauri TallināŠajā nedēļas nogalē Babītes novada jauktais koris "Maska" diriģenta Jāņa Ozola vadībā izcīnījis Grand Prix balvu 15. Starptautiskajā koru festivālā un konkursā "Tallinn 2017", kas norisinās prestižajā Estonia koncertzālē Tallinā.
Draugiem Facebook Twitter Google+