Apbrīno

Dziedājām padomju laikos, stāvot rindā: Stāsti par “Manu Raimonda Paula dziesmu” 16

Foto – youtube.com

Ierakstu kompānija “Mikrofona ieraksti” laidusi klajā jaunāko dubultalbumu Raimonda Paula jubilejas albumu sērijā “Zelta 80”. Atbalstītāji saldējums “Mājas” visā Latvijā aizsāka Raimonda Paula dziesmu stāstu apkopošanu.

Piecu mēnešu garumā dažādās tirdzniecības vietās visā Latvijā un interneta resursos bija iespēja dalīties savos atmiņu stāstos par mīļākajām Raimonda Paula dziesmām. Visas uzskaitītās mīļākās dziesmas tika apkopotas, savukārt izklāstītie personīgie stāsti un atmiņas tika nogādātas pašam Maestro.

Daudzu cilvēku stāsti saistās ar iepazīšanos, pirmo satikšanos un pirmo draudzību, skaistām bērnības atmiņām un šī brīža piedzīvojumiem:

• “Šo dziesmu šodien nodziedāju savai mīļotajai meitenei zem viņas logiem” (“Tā es tevi mīlēšu”)

• “Kad biju maza, tad dziedāju šo dziesmu savai mammai. Tagad jau esmu izaugusi un man ir trīs dēli kā dziesmā.” (“Rudacīte”)

• “Ar draudzenēm sēdējām Kolkas ragā un dziedājām šo dziesmu. Garām brauca divi puiši un pievienojās mums. Dziedājām visu nakti. Ar vienu no puišiem esmu kopā jau trīs gadus. Veiksmes stāsts!” (“Pie jūras dzīve mana”)

• “Padomju laikos, kad biju maza, gāju vecmammai līdzi uz veikalu. Tur, stāvot garā rindā, man bija garlaicīgi un es dziedāju šo dziesmu. Cilvēkiem patika. Man šī dziesma ir mīļa joprojām, tikai nezinu kāpēc, dzirdot šo dziesmu, man vienmēr acīs sariešas asaras.” (“Dāvāja Māriņa meitiņai mūžiņu”)

Apkopojot rezultātus tirdzniecības vietās un interneta vietnēs www.facebook.com un www.raimondspauls.lv, tika noskaidrots, kuras ir mīļākās Raimonda Paula dziesmas. Mīļāko dziesmu tops katrā vietnē bija atšķirīgs, tomēr kopsummā par iecienītākajām Maestro melodijām tika atzītas “Mēmā dziesma”, “Cāļus skaita rudenī”, “Anniņa vanniņā”, “Kūko, kūko dzeguzīte”, “Dziesma nenosalst (Mātei)”.

Savā atmiņu stāstā dalās dzejnieks, mūziķis Guntars Račs: “Mūs ar Maestro uz Latvijas radio kāpnēm savulaik iepazīstināja “Dzeguzītes” vadītāja Daila Martinsone. Viņa nosauca mani par Puškinu un ieteica mums kaut ko kopā sarakstīt “Dzeguzītei”. Lai gan pati pirmā kopīgā dziesma tapa Laimai Vaikulei, kurai steidzami bija nepieciešama latviešu versija dziesmai “Vernisāža”, tomēr ātri vien uzrakstījām arī kopīgu dziesmu “Dzeguzītei”. Tā bija “Anniņa vanniņā”, kuras panākumi pārsteidza pašu Maestro, kurš uzreiz pēc šīs dziesmas pabeigšanas, piedāvāja uzrakstīt kopā vēl 10 dziesmas. Maisam gals bija vaļā un tā mums katru gadu top vismaz viena kopīga dziesmu programma. Šogad vien esam kopā sarakstījuši jau vairāk nekā 20 jaunas dziesmas! Esmu ļoti gandarīts, ka man ir iespēja strādāt ar šo izcilo cilvēku un mūziķi. Šī, iespējams, ir manas radošās dzīves vislielākā veiksme.”

Video ieraksti:

LA.lv