×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
30. septembris, 2017
Drukāt

Statistika ir graujoša. Ik pārdienu pie ārstiem ved suņu sakostus bērnus (12)

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Ilustratīvs foto

Tuvojoties aukstajam laikam, kad suņi tiek vairāk turēti iekštelpās, ārsti aicina vecākus pievērst lielāku uzmanību bērnu drošībai. Katru gadu pie ķirurgiem nonāk simtiem suņu sakosti bērni, vēstīja “LNT Ziņas Sešos”.

Statistika ir graujoša. Ik pēc 2-3 dienām uz Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu tiek atvests kāds suņa sakostais bērns. Pagājušajā gadā tādi bija 200, bet viens bērns no gūtajām traumām mira.

Riska grupā ir mazi bērni līdz divu gadu vecumam, kuri ir vienā augumā ar suni, un par kuriem suns var sajusties pārāks.

Astra Zviedre, bērnu ķirurģe:”Pārsvarā mēs sastopamies, protams, ar kodumiem, kas ir virspusēji. Tomēr līdzko bērns ir mazāks un suns ir lielāks, tie var būt nāvējoši, līdz pat galvas apvidū sakostas var būt pat smadzenes, var būt arī galvaskausa lūzumi vai sakosti asinsvadi galvas un kakla rajonā.”

Gan ārsti, gan kinologi ir pārliecināti: ja notiek nelaime, vainīgi ir cilvēki, nevis suns.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Ir gadījies, kad eju ar bērnu apkārt mašīnai mini stāvvietā, a tur suns ar pavadu, uzmestu uz nolauzta zara, lec virsū, rej un rāda zobus. Nu noturēja tā pavada. Bet uzreiz nez no kurienes saimniece, tupa bāba, skrien bļaudama, ko kaitinot sunīti. Solījās to uzrīdīt. Nebūtu bērns bijis, būtu padiskutējis. Stulbu saimnieku tiešām netrūkst. Par bīstamas situācijas radīšanu būtu pamatīgs sods jāuzliek. Atkārtotā un uzbrukuma gadījumā, suni likvidēt un saimniekam aizliegumu turēt dzīvniekus. Ieskaitot zivtiņas.

 2. Man suns ir pie ķēdes. Pāris reizes gadā uz mežu izdomā atnākt bērnu bars ekskursijā. Protams suns reaģēja ar savu klātesamību. Vairāk kā 50 m no mājas. Parasti sēž mājā. Bet varēja pazvanīt, pateikt, ka plānots pasākums, es piesietu. Bet turēt suni ķēdē ir necilvēcīgi. Laukos sētu visur neuzcelsi, suns ir dzīva radība, kas arī grib skriet, lekt… Dabas sastāvdaļa. Mans suns nevienu nekoda un incidentu nebija, tikai klātesamība skaļā rējienā.
  Vai tās bērnu tiesības nav par daudz. Elementāru piesardzību un respektu pret dzīvnieku vajag ievērot.
  Apmēram pirms 10 gadiem bija stāsts par ģimenes suni, kuru iemidzināja, jo bija iekodis bērnam ģimenē. Kad sunītis bija beigts, tad izmeklējot atrada sunim ausīs sasistas kniedes – tās ar kurām sakniedē papīra lapas. Morāle – kā ar tiesībām un pienākumiem. 50% vainīgi agresīvi bērni, hiperaktīvi, nevaldāmi un nevadāmi. Iemāciet viņam uzvesties vispirms un pēc tam drošība saskarsmē ar dzīvniekiem. Tas nav telefons.

 3. Kakis labaks. Nogruez nagus. Bernu netraumes. Aizbegs drizak projam. Suns ir risks majas ar berniem un ne tikai berniem.

 4. Vajag turēt mājās hiēnas, tad būs interesantāk!

 5. kādam atkal niez? Fantastiska tauta …..tagad traucēs sunīši

 6. Vai tas nav Kozlovska kompetencē?

 7. Graujosa ir valsts nevelesanas neko darit, lai cilvekus pasargatu no bezatbildigiem sunu ipasniekiem, kuriem par to praktiski nekas nav.
  Ta ir valsts lidzdaliba pilsonu traumesana, nekadi to neierobezojot.
  Normalas, tiesiskas valstis sen ar to nav nekadu problemu – adekvati – milzigi sodi, vai pat aizliegums vispar turet dzivniekus tadiem kas to nespej, jeb izturas launpratigi.
  Un kase pilditos, nebutu senu/ ogu tantinas, kramu sludinajumu tirgotaji jadzena,,

  • Lielākajai daļai suņu saimnieku, kuru suņi sakož bērnus, ir ļoti smags sods – bērni vai mazbērni ar slikti dzīstošām rētām. Lielākā daļa suņu sakož savējos – savus mājiniekus.

   • Sods? Tikai sakostajiem. Par patalogisko dzivniekmilestibu-totalu bezatbildibu pret apkartejiem.
    Ko pielauj valdosie. Citadi tadiem pat prata neienaktu tadu nelietibu pielausana.

 8. Agresīva sabiedrība,agresīvi suņi,tas ir tikai likumsakarīgi.Tolerances trūkums,neiecietība pret citādi domājošiem,homofobija un lielā mērā slima sabiedrība,līdz ar to arī šādu saimnieku suņi kļūst tādi paši.

 9. Cilveki sakiet domat ar galvu . Dzivnieki nu te nav vainigi

Draugiem Facebook Twitter Google+