×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
2. jūlijs, 2013
Drukāt

Statuss, lai mazinātu nodokli…

Foto - LETAFoto - LETA

1944. gadā karadarbības rezultātā Jelgavā zaudēju sev tuvos cilvēkus, mājokli, iedzīvi tā, ka dzīve bija jāsāk no nulles – ar trim mēnešiem malkas šķūnītī, gultas vietām kopmītnē, komunālajā un dienesta dzīvokļos līdz 1977. gadam, līdz ar pašu spēkiem tikām pie mazģimenes mājiņas ar divām istabām.

 

Nekad savā dzīvē neesmu maksājusi īpašuma nodokli divu mēnešu pensijas apmērā kā tagad un 21% pievienotās vērtības nodokli par katru kumosu, katru pakalpojumu, kuru saņemu. Nekad dzīvē neesmu bijusi lūzeru statusā, jo ar savu darbu un taupīgi dzīvojot esmu sevi apgādājusi pati. Bet tagad vecumā, lai no Ls 165,91 pensijas savilktu galus, esmu spiesta kārtot maznodrošinātās statusu, no kura jāmaksā tāds pats nodoklis kā bagāto fazendu īpašniekiem… Tā 2012. gadā īpašuma nodoklis bija Ls 218,21, no kura atvieglojums bija 50% apmērā no 2012. gada 1. janvāra līdz 30. jūnijam par 54,36 latiem. Jāpiebilst, ka dēls saslima, kļuva par II grupas invalīdu ar kustību traucējumiem, šogad dēlam invalīda pensiju nomainīja vecuma pensija. Tā nu mēs esam divi vecuma pensionāri ar savām dienišķajām vajadzībām, pēc kurām vēl jāpieskaita īpašuma nodoklis 143,19 latu apmērā. Abi ieguvām maznodrošināto statusu, lai samazinātu nodokļu maksājumus. Trūcīgo pakas neizmantojam. Ar ēšanu paši tiekam galā, bet abiem nepieciešami dārgi medikamenti, kuru atlaides ir ierobežotas. Ar mazturīgo statusu no Ls 143,19 tagad līdz 15. novembrim saņemsim 70% atlaidi, bet tālāk par pilnu cenu vai jāatjauno mazturīgo statuss. 2012. gadā mazturīgā statusu piešķīra uz gadu, bet 2013. gadā tikai uz pusgadu. Ja tas beidzas, tad atkal gādāsim ierēdņu armijai darbu, staigājot no Stacijas ielas, Kandavas ielas līdz Terēzes ielai… Priekš kam gan ir “gudrie” kompjūteri, ja cilvēkam tik bieži jāstaigā un jāpierāda savi papīri!?
 Lilija Treice

 

Uzziņa

Dokumentus – sociālajam darbiniekam

Rīgas sociālajā dienestā informē, ka, lai atjaunotu maznodrošinātā statusu, pietiks ar dokumentu uzrādīšanu savam sociālajam darbiniekam vai jāvēršas attiecīgajā sociālā dienesta nodaļā. Pēc tam dati tikšot pārsūtīti elektroniski. Arī Rīgas domes Pašvaldības ieņēmumu pārvaldes priekšnieks Ilmārs Ziedonis apgalvoja, ka maznodrošinātajiem nav nepieciešams doties uz pārvaldes biroju Terēzes ielā, jo tā datus saņemot no citām domes struktūrām, ”visu informāciju par izmaiņām mēs redzam datubāzēs”, teic I. Ziedonis. Kādās iestādēs šajā sakarā L. Treice grasījusies vērsties Stacijas ielā vai Kandavas ielā, Rīgas domes pārstāvjiem nebija saprotams.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+