Latvijā
Kriminālziņas

Kādā dzīvoklī atrasta sadurta sieviete, viņas veselības stāvoklis ir kritisks0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto Reuters/Scanpix/LETA

Piektdien, 9. martā, pēc pulksten pieciem vakarā Valsts policija (VP) saņēma informāciju no Neatliekamās medicīniskā palīdzības dienesta par to, ka Rīgā, Sarkandaugavā, kādā dzīvoklī ir sadurta sieviete, portālu LA.lv informēja VP.

Mediķi cietušo sievieti, kura tobrīd atradās kaimiņienes dzīvoklī, nogādāja ārstniecības iestādē. Notikuma vietā ieradās arī VP Speciālo uzdevumu bataljona un Rīgas Ziemeļu iecirkņa policisti.

Policistu rīcībā esošā informācija liecina, ka noziegums izdarīts vienā no blakus dzīvokļiem, kur cietusī dzīvo kopā ar savu draugu. Starp sievieti un viņas dzīvesbiedru alkohola lietošanas laikā norisinājies sadzīviska rakstura konflikts. Tā laikā vīrietis paņēmis nazi un iedūris viņai krūšu rajonā. Cietusī izbēgusi no dzīvokļa un patvērumu radusi kaimiņienes dzīvoklī.

Cietušās sievietes 1979. gadā dzimušais dzīvesbiedrs tikai pēc policistu atkārtota aicinājuma atvēra dzīvokļa durvis. Uz aizdomu pamata par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu minētais vīrietis tika aizturēts. Jāpiebilst, ka aizturēšanas brīdī viņš atradās trīs promiļu stiprā alkohola reibumā. Aizturētais jau iepriekš nonācis policijas redzeslokā par zādzībām.

Saistībā ar notikušo pret vīrieti uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 125. panta pirmās daļas – par smaga miesas bojājuma tīšu nodarīšanu. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz septiņiem gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Aizturētajam vīrietim tiesa ir piemērojusi drošības līdzekli apcietinājumu.

Cietusī šobrīd atrodas ārstniecības iestādē. Viņas veselības stāvoklis ir kritisks.

Lai vardarbība ģimenē nebeigtos ar smagām sekām, VP aicina cietušos un ikvienu, kurš kļūst par liecinieku vardarbībai, nekavējoties informēt policiju pa tālruni 110. Tāpat tiek atgādināts, ka pēc cietušās personas vēlmes policijai ir tiesības pieņemt lēmumu par varmākas nošķiršanu no ģimenes. To ir iespējams izdarīt uz cietušās personas rakstveida pieteikuma pamata.

LA.lv