Mobilā versija
+6.9°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
24. septembris, 2012
Drukāt

Stažēsies Eiropas Kosmosa aģentūrā

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Industriālās elektronikas un elektrotehnikas institūta pētnieks Gundars Ašmanis uzvarējis Izglītības un zinātnes ministrijas un Eiropas Kosmosa aģentūras (EKA) rīkotajā stipendiju konkursā par iespēju sešus mēnešus stažēties EKA pētniecības centros.

 

Ašmanis ir otrais Latvijas doktorants, kuram no 2012. gada oktobra līdz 2013.gada martam būs iespēja doties uz Eiropas Kosmosa pētniecības un tehnoloģiju centra (ESTEC) elektromagnētiskās savietojamības laboratoriju (TEC) Nordvijkā, Holandē. Zinātniekam Holandē būs iespēja iesaistīties zinātniskajos pētījumos saistībā ar kosmosa tehnoloģiju elektronikas sistēmu elektromagnētisko savietojamību, kā arī iegūt izpratni par EKA struktūru un darbības vidi, kas ir saistīta ar EKA izsludinātām tehnoloģiju iepirkuma procedūrām. Šo procedūru pārzināšana sekmēs tālāku Latvijas zinātnisko institūtu un ražotāju spēju piedalīties EKA izsludinātajos iepirkuma konkursos. Ašmanis ir RTU pētnieks elektromagnētiskās savietojamības jomā un Latvijas Elektronikas iekārtu testēšanas centra inženieris un eksperts.

 

Pievienot komentāru

Seši soļi drošai saziņai internetāPērn uzbrukumi digitālajā vidē pasaulē auguši par 38%, un iespējamība tikt apzagtam digitālajā vidē ir 20 reižu lielāka, nekā uz ielas. Lai pasargātu savus privātos un darba datus, Digitālās drošības alianse informatīvajā kampaņā “Mirklis pirms klik” atgādina drošības pamatlietas, ko ieteicams ievērot ikvienam interneta lietotājam.
Draugiem Facebook Twitter Google+