Foto – LETA

Stāžs virsniekam 0

Vai Latvijas Robežsardzes virsniekam izdienas pensijas stāžā ieskaita dienestu – mācību gadus kara skolā un pēc tam 4 gadus virsnieka amatā Latvijas PSR teritorijā? Agrāk mācības kara skolā pielīdzināja obligātajam dienestam padomju armijā.

Reklāma
Reklāma

 

Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Veselam
Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi
Kāda būs Ukraina 5-10 gadus pēc kara? Zelenskis aicina nefantazēt, bet divas lietas viņš apsola
Lasīt citas ziņas

Ja es nebūtu tajā laikā mācījies kara skolā, mani iesauktu obligātajā dienestā ar visām tolaik bieži vien nelabvēlīgajām sekām (nosūtīšanu uz Afganistānu). Pēc kara skolas beigšanas dienēju Latvijā kā padomju armijas virsnieks, līdz 1989. gadā atvaļinājos un strādāju citur. Pēc Rēzeknes robežsardzes koledžas beigšanas man atjaunoja virsnieka pakāpi.
 V. Priedeslaipa Madonas novadā

 

 

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) Pensiju metodiskās vadības daļas vecākā eksperte Daina Grabe paskaidroja, ka Latvijas Robežsardzes virsniekam izdienas pensiju piešķir saskaņā ar likumu “Par izdienas pensijām Iekšlietu ministrijas sistēmas darbiniekiem ar speciālajām dienesta pakāpēm”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Likumā noteikts, ka šīm personām stāžu veido izdiena – laiks, ko darbinieks nodienējis Iekšlietu ministrijas sistēmas iestādēs, kā arī citi periodi, kas aprakstīti likumā.

Diemžēl likums neparedz izdienas stāžā ieskaitīt mācību laiku augstākajās militārajās mācību iestādēs.

Izdienas stāžā, kas dod tiesības uz izdienas pensiju, ieskaita obligātā aktīvā militārā dienesta laiku Latvijas Republikas un citu valstu bruņotajos spēkos, kā arī laiku, kas aizvadīts alternatīvajā dienestā, ar kuru aizstāts aktīvais militārais dienests.

Lai darbinieka izdienas stāžā varētu ieskaitīt dienestu (virsdienestu) citu valstu bruņotajos spēkos līdz 1991. gada 31. decembrim, jābūt vienam no šiem nosacījumiem:

• darbiniekiem, kuri iestājušies dienestā Iekšlietu ministrijas sistēmas iestādēs pēc 1998. gada 30. aprīļa, dienesta laiku citu valstu bruņotajos spēkos līdz 1991. gada 31. decembrim ieskaita izdienas stāžā, ja Iekšlietu ministrijas sistēmas iestādēs nodienēti vismaz 20 gadi;

• darbiniekiem, kuri iestājušies dienestā Iekšlietu ministrijas sistēmas iestādēs līdz 1998. gada 30. aprīlim, dienestu citu valstu bruņotajos spēkos līdz 1991. gada 31. decembrim ieskaita izdienas stāžā, ja citu valstu bruņotajos spēkos nodienēti vismaz pieci gadi.

Tas teikts minētā likuma 3. panta pirmās daļas 5. punktā.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.