×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
21. aprīlis, 2013
Drukāt

Stāžs virsniekam

Foto - LETAFoto - LETA

Vai Latvijas Robežsardzes virsniekam izdienas pensijas stāžā ieskaita dienestu – mācību gadus kara skolā un pēc tam 4 gadus virsnieka amatā Latvijas PSR teritorijā? Agrāk mācības kara skolā pielīdzināja obligātajam dienestam padomju armijā.

 

Ja es nebūtu tajā laikā mācījies kara skolā, mani iesauktu obligātajā dienestā ar visām tolaik bieži vien nelabvēlīgajām sekām (nosūtīšanu uz Afganistānu). Pēc kara skolas beigšanas dienēju Latvijā kā padomju armijas virsnieks, līdz 1989. gadā atvaļinājos un strādāju citur. Pēc Rēzeknes robežsardzes koledžas beigšanas man atjaunoja virsnieka pakāpi.
 V. Priedeslaipa Madonas novadā

 

 

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) Pensiju metodiskās vadības daļas vecākā eksperte Daina Grabe paskaidroja, ka Latvijas Robežsardzes virsniekam izdienas pensiju piešķir saskaņā ar likumu “Par izdienas pensijām Iekšlietu ministrijas sistēmas darbiniekiem ar speciālajām dienesta pakāpēm”.

Likumā noteikts, ka šīm personām stāžu veido izdiena – laiks, ko darbinieks nodienējis Iekšlietu ministrijas sistēmas iestādēs, kā arī citi periodi, kas aprakstīti likumā.

Diemžēl likums neparedz izdienas stāžā ieskaitīt mācību laiku augstākajās militārajās mācību iestādēs.

Izdienas stāžā, kas dod tiesības uz izdienas pensiju, ieskaita obligātā aktīvā militārā dienesta laiku Latvijas Republikas un citu valstu bruņotajos spēkos, kā arī laiku, kas aizvadīts alternatīvajā dienestā, ar kuru aizstāts aktīvais militārais dienests.

Lai darbinieka izdienas stāžā varētu ieskaitīt dienestu (virsdienestu) citu valstu bruņotajos spēkos līdz 1991. gada 31. decembrim, jābūt vienam no šiem nosacījumiem:

• darbiniekiem, kuri iestājušies dienestā Iekšlietu ministrijas sistēmas iestādēs pēc 1998. gada 30. aprīļa, dienesta laiku citu valstu bruņotajos spēkos līdz 1991. gada 31. decembrim ieskaita izdienas stāžā, ja Iekšlietu ministrijas sistēmas iestādēs nodienēti vismaz 20 gadi;

• darbiniekiem, kuri iestājušies dienestā Iekšlietu ministrijas sistēmas iestādēs līdz 1998. gada 30. aprīlim, dienestu citu valstu bruņotajos spēkos līdz 1991. gada 31. decembrim ieskaita izdienas stāžā, ja citu valstu bruņotajos spēkos nodienēti vismaz pieci gadi.

Tas teikts minētā likuma 3. panta pirmās daļas 5. punktā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+