Praktiski
Mājas

Steidz baudīt ziemas priekus! 4 noderīgi padomi, izturīgas ragaviņas izvēloties 0

Foto-Shutterstock

Beidzot esam tikuši pie sniega, bet, tā kā pēdējos gados tas nav biežs viesis, iespējams, lai izbaudītu ziemas priekus, steigšus jāgādā piemērots inventārs.

Padoms nr. 1 – ņemam vērā pasažiera vecumu
Pašiem mazākajiem vizināties gribētājiem vislabāk derēs zemas ragaviņas ar ērtu atzveltni, roku balstiem (kas nodrošina stabilu atrašanos ragaviņās) un rokturi. Lietderīgas ir arī drošības saites, jo mazie pasažieri mēdz būt itin kustīgi, īpaši sniega iedvesmoti.
Noderīgi zināt, ka pieejamas arī ragaviņas ar maināmu roktura pozīciju (no priekšas un aizmugures), kas īpaši ērti vējainā laikā. Lai rokturis pastaigas laikā nepaliktu mammai rokās, svarīgi pārbaudīt tā stiprinājuma vietu (vislabāk, ja gropes, kurās rokturis stiprinās, ir vertikālas).

Lielākiem bērniem derēs platākas ragaviņas, bet bez atzveltnes un roku balstiem, jo viņiem svarīgāka nevis ērta sēdēšana, bet vizināšanās prieks. Šādas ragaviņas būs vieglākas un ātrākas, bet platākas slieces un sēdvirsma nodrošinās labāku stabilitāti. Pieejami izstrādājumi gan no plastmasas, koka, gan no metāla, kā arī no koka un metāla kombinācijām. Tās var būt gan vien-, gan divvietīgas.

Pavisam vienkāršs līdzeklis nobraucienam no kalna ir plastmasas paliktņi, kas lieliski aizstāj padomju laikos izmantotos portfeļus, kartona vai linoleja gabalus. Turklāt tie pieejami dažādos izmēros un noderēs gan lielākiem bērniem, gan pieaugušajiem.

Agrāk iecienīto riepu piekritējiem tagad pieejami piepūšami pūšļi un ragaviņas, kuru priekšrocība ir vieglums, ātrums un ērta, kompakta uzglabāšana.

Pieaugušajiem un liela ātruma baudītājiem pieejamas pat sporta ragavas ar lielāku ātrumu un manevrēšanas iespējām. Tikai jārēķinās, ka šāds inventārs jau izmaksās krietni vien dārgāk, un to lietderīgi iegādāties, ja ziemas priekus bauda ne vien nedaudzajās mūsu ziemas dienās, bet arī dodoties ceļojumā uz ārzemēm.

Padoms nr. 2 – drošība pirmajā vietā
Ragaviņām, kas paredzētas bērnam, noteikti jābūt stabilām un drošām. Stabilitāti nosaka ragaviņu augstums un atstatums starp sliecēm – jo zemākas ragaviņas un attālums starp sliecēm platāks, jo tās stabilākas.

Vedot mazu bērniņu ragaviņās, atcerieties, ka, šķērsojot ielu, ragaviņas noteikti jāstumj, nevis jāvelk, lai bērns atrastos acu priekšā.

Padoms  nr. 3 – materiālam ir nozīme
Plastmasas ragaviņas:
+ vieglas
–  zema salizturība (ja āra temperatūra ir pie -20 °C, šīs ragaviņas labāk neizmantot)
maksā no 0,75 līdz 7 eiro (parastie šķīvīši – paliktņi), no septiņiem (padziļināti vai ragaviņas uz sliecēm) līdz pat 300 eiro un vairāk (sporta ragavas).
Koka ragaviņas
+ sala izturīgas, dabisks materiāls
–  kalpo salīdzinoši neilgu laiku, smagas un aizņem daudz vietas
maksā no 20 eiro
Metāla ragaviņas
+ vieglas, sala izturīgas un izturīgas
–  aukstas – maziem bērniem nepieciešams papildu paliktnis, ar laiku sāk rūsēt
maksā no 15 eiro
Metāla ragaviņas pieejamas ar cauruļveida vai plakanām sliecēm. Cauruļveida slieces labi slīd pa ledu, bet plakanās tiks cauri pat visbiezākajām kupenām.

Padoms nr. 4 – kompaktums
Ja uzglabāšanas problēmas neuztrauc, šo varat nelasīt, bet, ja tas ir aktuāls jautājums, tad der ielāgot, ka nopērkamas ne tikai piepūšamas ragavas (ko var uzglabāt pat nelielā somā), bet arī saliekamas (saliekamas pilnībā) un transformējamas (salokāms rokturis un atzveltne) ragaviņas, kas uzglabājot aizņem mazāk vietas.

Lai būtu silti
Mazākiem bērniem nopērkami īpaši guļammaisi vai konverti ar polsterējumu vai vilnas ieklājumu. Lielākiem bērniem pieejami polsterēti paliktņi.

LA.lv
AG
Aija Geida
Praktiski
Jāņogu ruletītes. Veselīgs našķis no saldētām ogām
1 diena
AG
Aija Geida
Praktiski
Korejiešu kimči – asi, aromātiski un izcili kraukšķīgi skābēti kāposti
1 diena
SM
Signe Mengote
Praktiski
Tas, ka viņi ir lēni, ir tikai mīts… Ciemos pie bruņurupuču meitenes, vārdā Brunis
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

"V
"Mājas Viesis"
Latvijā
Imants Lancmanis: Guvis piepildījumu karjerā un ģimenē, cilvēks var sākt domāt par valsti
2 stundas
IP
Ilze Pētersone
Latvijā
Latvijas vēsture pirms valsts dibināšanas 18 jautājumi un atbildes
1 diena
RO
Regīna Olševska
Latvijā
Dāvana Latvijai – 1000 kilometri. Māris Baltais sāka skriet, aizejot pensijā
55 minūtes
AT
Andris Tiļļa
Latvijā
Ģimenē klusēšana nav zelts! Atziņas no pāriem, kas gredzenus mijuši 18. novembrī
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
ES 27 dalībvalstis vērtē Apvienotās Karalistes izstāšanās no ES līgumu un nākotnes attiecību deklarāciju
1 stunda