×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
19. jūnijs, 2014
Drukāt

Steidzami evakuē jau otro prāmja “Isabelle” pasažieri nedēļas laikā (1)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

18.jūnijā plkst.20:03 Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs (MRCC Riga) saņēma informāciju no kuģa “Isabelle” kapteiņa, ka nepieciešama pasažiera tūlītēja medicīniskā evakuācija, portālu “LA.lv” informēja Aizsardzības ministrijā.

Kapteinis informēja, ka 40 gadus vecam Igaunijas pilsonim radušās veselības problēmas, tāpēc nepieciešama tūlītēja viņa transportēšana uz tuvāko medicīniskās aprūpes iestādi palīdzības sniegšanai.

MRCC Riga deva rīkojumu Gaisa spēku aviācijas bāzei nekavējoties veikt medicīnisko transportēšanu ar helikopteru “Mi-17”, kā arī sazinājās ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, lai dienests norīkotu dežūrējošo ārstu, kurš ar helikopteru dotos uz kuģi.

Plkst.20:35 helikopters nosēdās pie medicīniskās aprūpes iestādes Rīgā, Gaiļezerā, kur uzņēma medicīniskās brigādes ārstu, bet plkst.21:43 helikopters uz borta pacēla kuģa “Isabelle” pasažieri, kuru plkst.22:15 nogādāja mediķu rīcībā Gaiļezerā.

Pēdējo dienu laikā šīs jau ir otrais gadījums, kad no kuģa “Isabelle” tiek evakuēts pasažieris ar veselības problēmām. 17.jūnijā plkst.2:50 Zviedrijas meklēšanas un glābšanas helikoptera apkalpe uzņēma kritiskā stāvoklī esošo pasažieri, lai transportētu uz medicīnisko iestādi Stokholmā. Šajā laikā bruņoto spēku helikopters “Mi-17” atradās paaugstinātā gatavībā, lai nepieciešamības gadījumā operācijā iesaistītos kā rezerves helikopters. Operāciju koordinēja MRCC Riga.

Savukārt plkst.16:55 MRCC Riga deva rīkojumu Jūras spēku flotiles kuģim P-06 “Cēsis” veikt kādas laivas meklēšanu netālu no ieejas Ventspils ostā, par kuru iepriekš bija saņemta informācija, ka laivai ar diviem apkalpes locekļiem radušās problēmas ar tās vadību. Atrastās laivas apkalpe apstiprināja, ka palīdzība tai nav nepieciešama, tāpēc meklēšanas operācija tika pārtraukta.

MRCC Riga ir Jūras spēku flotiles Krasta apsardzes dienesta apakšvienība, kas darbojas nepārtrauktā režīmā 24 stundas diennaktī, organizējot, koordinējot un vadot cilvēku meklēšanas un glābšanas operācijas, medicīniskās konsultācijas un evakuācijas jūrā, kā arī veic vairākus citus uzdevumus, kas saistīti ar drošu kuģošu un naftas piesārņojuma seku likvidēšanu jūrā.

Nelaimes gadījumā jūrā Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centram nekavējoties jāzvana uz trauksmes tālruņa numuriem: 67323103, 29476101, 67082070 vai 112.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kārlis Dziedātājs Atbildēt

    katrā ziņā visu cieņu lūk tāda operatīva darbība man patīk ,kas attiecas uz cilvēku dzīvības glābšanu jūs esat malači

Draugiem Facebook Twitter Google+