×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
9. februāris, 2015
Drukāt

Koalīcija vienojas atcelt “nolikto atslēgu” principu; grozījumus virzīs steidzamības kārtā (7)

Foto: LETAFoto: LETA

Koalīcijas partiju sadarbības padomes sēde februārī.

Koalīcijas partijas atbalsta nolikto atslēgu principa ieviešanu kā izvēles iespēju, pirmdien pēc koalīcijas partiju sadarbības padomes sēdes žurnālistiem sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

Viņa norādīja, ka koalīcija pirmdien atbalstīja vairāku likumprojektu, kas paredz nolikto atslēgu principu kā izvēles iespēju, virzīšanu Saeimā steidzamības kārtā. “Koalīcija atbalsta, ka nolikto atslēgu princips varētu būt brīvprātīgs, tajā pašā laikā saņemot solījumus no bankām par to, ka tās veiks zināmas darbības, lai atvieglotu iepriekšējo kredītņēmēju situāciju,” teica Straujuma, un piebilda, ka “zināmas darbības” varētu būt banku konsultācijas.

Arī Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība) atzina, ka Nacionālā apvienība atbalsta brīvprātīgu nolikto atslēgu principa ieviešanu, jo uzskata, ka jaunajām ģimenēm ir jāpalīdz iegādāties īpašumi.

Vienlaikus Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis pastāstīja, ka ZZS trešdien, 11.februārī, aicinās uz frakciju Latvijas Bankas prezidentu Ilmāru Rimšēviču, kā arī vairāku lielāko banku vadītājus, lai uzdotu jautājumus par situāciju banku sektorā Latvijā, tajā skaitā paredzēts vērst banku pārstāvju uzmanību uz satraucošu tendenci, kas saistīta ar vienīgo banku filiāļu aizvēršanu atsevišķās pilsētās.

Vienlaikus Straujuma piebilda, ka banku pakalpojumus, tajos reģionos, kur aizvērta vienīgā banka, varētu sniegt pasta nodaļās. Ar informāciju par banku pakalpojumu sniegšanu reģionos vairākas ministrijas un Latvijas Komercbanku asociācija varētu nākt klajā pēc diviem mēnešiem, viņa piebilda.

Jau rakstīts, ka Latvijas Komercbanku asociācija un Latvijas Bankas vadība 2.februārī koalīcijas partijām prezentēja priekšlikumus likuma grozījumiem ar mērķi atjaunot kreditēšanu Latvijā. Priekšlikumus izvērtēs Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija sadarbībā ar Ekonomikas, Tieslietu un Finanšu ministriju.

Tāpat vēstīts, ka Saeima pērn septembra beigās, lemjot par grozījumiem Maksātnespējas likumā, tajā atstāja normu par nolikto atslēgu principu. Šobrīd Maksātnespējas likuma grozījumu spēkā stāšanās atlikta līdz martam, tostarp atlikta arī nolikto atslēgu principa ieviešana, taču atsevišķas bankas vēl pirms nolikto atslēgu principa ieviešanas jau pagājušā gada nogalē palielināja pirmās iemaksas apmērus mājokļa kredītiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Smieklīgi, ka kreditēšana ir sinonīms bankām, un koalīcija ir banku pārvaldīta. Dažreiz paliek ļoti skumji, par to kādā valstī dzīvojam.

 2. Pilnīgs un galīgs banku lobijs. Jo tālāk no abu vēlēšanu “galiem”, jo zilāki brīnumi. Visi labie nodomi un solījumi pačabējuši. Savukārt tie tautas kalpi, kuri nav tikuši tieši pie siles ir izvietoti pietuvinātās vietās valsts pārvaldē vai citās ar sili pietuvinātās vietās.

 3. Tad jādabū regulējums, ka bankas nedrīkst atņemt īpašumu, jo sanāk ka viņi atņem māju un turpina piedzīt naudu par to māju. Lai ļauj cilvēkiem atgūties no grūtas dzīves situācijas, nevis mēģina par bomzi pataisīt.

 4. Pirms vēlēšanām solīja ko citu !! Krāpnieki un nelieši ielavījušies Saeimā ! Tiem nav ne godaprāta ne sirdsapziņas !!! …Kā var būt , ka īpašnieks saņēmis atpakaļ labu preci, bet par to prasa dubultu samaksu ??!!! Rodas aizdomas, ka Saeimas deputāti ir korumpēti un tāpēc speciāli paralizē KNAB darbību . Redzams tiem nav nemaz kuna no tautas …..Bet dieva sods jūs ķers “cienījamie” Saeimas deputāti = šmaucēji !

 5. deputāti, kas šajā situācijā lobēs bankas, panāks pamatīgas ziepes

 6. Svieciens 4.maija 25.gadadienā!
  Tagad jau pat dzejniekiem būs skaidrs – kurš te Latvijā dominē, kas ir Saimnieks:
  “„Uzskats, ka Latvija ir tikai latviešu valsts, ir pārāk primitīvs. Šī teritorija nekad nav bijusi īsti latviska un acīmredzot arī nekad tāda nebūs. Taču, ja mēs te esam dominējošā nācija, saimnieki, mums arī jārīkojas kā saimniekiem.” Knuts Skujenieks (LVportalsLV,13.11.2013.)

 7. tas nekādi neattieksies uz tiem, kas 1/2 darba dzīves laikā nopelnīto ieguldījuši nekustamos īpašumos, kurus banks†eri atņēmuši un kuri vēl tiem nahvos†ņikiem parādā!

Draugiem Facebook Twitter Google+