Foto – Dainis Bušmanis

Kāpēc ir steidzīgais pulss + kas palīdz no dabas līdzekļiem 0

“Man ir ļoti paātrināts pulss (180 sitienu minūtē), bet cēloni diemžēl nevar atrast. Esmu dzirdējusi, ka palīdz vilkābeles ogas. Varbūt varat ieteikt vēl kādu dabas līdzekli? Dakteris man izrakstīja sirds aspirīnu. Vai tā vietā var lietot kārklu mizas? Kā tās sagatavot, un kāda deva nepieciešama, lai atbilstu 100 mg aspirīna dienā?” ANNA K. AKNĪSTĒ

Reklāma
Reklāma
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai 188
TV24
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
Lasīt citas ziņas

Normāls pulss – sirdsdarbības frekvence – miera stāvoklī ir 60–80 sitienu minūtē. Pēc spraiga fiziska darba vai sporta nodarbībām, uztraukumā vai paaugstinātas temperatūras ietekmē pulss kļūst biežāks, jo sirds darbojas ātrāk.

Visticamāk, paātrināts pulss līdz 180 sitieniem minūtē jums ir tikai dažreiz, lēkmes laikā, bet starplaikos ir daudz mazāks. Pastāvīgi sadzīvot ar tādu sirdsdarbības frekvenci jūs nevarētu – drīz vien būtu diagnosticēta sirds mazspēja, jo pulss vistiešākajā veidā ir saistīts ar hipertensijas (paaugstināta asinsspiediena), aterosklerozes, sirdsslimību veidošanos, infarkta un insulta risku.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lai ieteiktu piemērotākās zāles, nepieciešams rūpīgi iepazīties ar jūsu slimības vēsturi un veikto izmeklējumu rezultātiem. Medicīnas sabiedrības “ARS” kardioloģe Anita Makarovska skaidro, ka obligāti jānoskaidro ātras sirdsdarbības iemesli, jo to veicina vairogdziedzera pastiprināta funkcija, tas notiek veģetatīvās nervu sistēmas ietekmē, cēlonis var būt nopietnas sirdsslimības, dažādi iedzimti faktori vai kas cits. Reizēm iemeslu tā arī neatrod, un tad cīnās ar sekām.

Anita Makarovska pieļauj, ka nelielas problēmas gadījumā vai profilakses nolūkā var lietot ārstniecības augus, taču nopietnās situācijās reāli var palīdzēt tikai spēcīgāki līdzekļi – ķīmiski radītie medikamenti. Reizēm sastāvā ir tās pašas dabā sastopamās vielas, ko iegūst mākslīgā ceļā, tāpēc ir koncentrētākas, stiprākas un iedarbīgākas.

Vilkābeles ogas, tēja, ekstrakts pilienu vai tablešu veidā palīdz samazināt pulsu. Var lietot arī maijpuķīšu tinktūru, taču tā jādozē ļoti uzmanīgi!

Aspirīnu – acetilsalicilskābi – ārsts mazās devās iesaka asiņu šķidrināšanai, trombu profilaksei. Lielākās devās aspirīnu lieto kā sviedrējošu līdzekli vai kā pretiekaisuma un pretsāpju medikamentu. Kārklu (vītolu) mizas satur askorbīnskābi, taču tās biežāk izmanto kā sviedrējošu līdzekli. Stabilas, mazas devas mājas apstākļos grūti dozēt. Tā ir aptuveni nepilna tējkarote izžāvētu, rūpīgi sasmalcinātu mizu, kas jāaplej ar pusglāzi auksta ūdens, jāuzvāra, vēl piecas minūtes jāpavāra, tad jāatdzesē un jāizdzer.

Ja vēlaties lietot dabas vielu līdzekļus, konsultējieties ar homeopātu, jo speciālists ieteiks jau gatavus augu uzlējumus vai ekstraktus.

SVARĪGI

• Vītola (kārkla) mizas vāc pavasarī intensīvas sulu cirkulācijas laikā no jaunajiem zariem. Žāvē parastos apstākļos vai kaltē, nepārsniedzot 60 °C temperatūru. Vītola mizām ir spēcīga pretiekaisuma, pretreimatiska, savelkoša, pretsāpju un temperatūru pazeminoša iedarbība. Tautas medicīnā mizu uzlējumu vēl lieto, lai palielinātu organisma tonusu un paaugstinātu asinsspiedienu.

Reklāma
Reklāma

• No vilkābeles izmanto gan ziedus, gan augļus. Ziedus ievāc ziedēšanas sākumā un lieto svaigus, žāvē parastos apstākļos vai kaltē līdz 40 °C temperatūrā. Augļus vāc rudenī, kad tie pilnīgi nogatavojušies, un žāvē līdz 70 °C temperatūrā. Vilkābeles sastāvā esošās vielas ir antioksidanti, kas stimulē sirdsdarbību, atslābina un paplašina asinsvadus (īpaši vainagartērijas), uzlabo asiņu plūsmu uz sirdi, novērš stenokardijas simptomus.