×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
24. februāris, 2015
Drukāt

Steidzīgas pārmaiņas slimnīcu vadībā – pēc trekno laiku ieražām (11)

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts kapitālsabiedrībās valdes locekļi joprojām tiek iecelti pēc trekno laiku ieražām – izmantojot pazīšanos un partijisko piederību.

Par P. Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas trešo valdes locekli aizvadītajā nedēļā, pateicoties uzņēmuma kapitāldaļu turētājam Veselības ministrijai un tās vadošajam personālam, iecelts ministrijas biroja vadītājas Ingas Štāles bijušais dzīvesdraugs Normunds Štāls. Viņam uzticēta atbildība par jaunā slimnīcas korpusa būvniecību, kas atalgota ar 3841 eiro lielu mēnešalgu. Kapitāldaļu turētāja valsts sekretāre Solvita Zvidriņa par biroja vadītājas bērna tēvam piešķirto labi atalgoto amatu nekādu skaidrojumu nesniedza, jo atrodas atvaļinājumā. Likumā “Par valsts un pašvaldību kapitāla daļām un kapitālsabiedrībām” ir norādīts, ka valdes loceklim ir jābūt tādai darba pieredzei, izglītībai un kvalifikācijai, kas nodrošina valdes locekļa uzdevumu profesionālu izpildi. Veselības ministrija informē, ka Normunds Štāls ir absolvējis Latvijas Lauksaimniecības universitāti, iegūstot bakalaura grādu uzņēmējdarbībā. Viņa vadītāja pieredze un zināšanas, pārraugot biznesa procesus saistībā ar būvniecību, loģistiku investīcijām un attīstības veicināšanu, būšot atbalsts un ieguldījums slimnīcas vērienīgā infrastruktūras attīstības projekta īstenošanā.

No vienas puses, kapitāla daļu turētājam ir jāuzticas, bet, no otras puses, kā lai tam uzticas, ja valdēs joprojām nokļūst partijām piederīgas vai ar pazīšanos ieceltas personas, secina bijusī Saeimas deputāte Ilma Čepāne un uzsver, ka tas neliecina par labu valsts pārvaldību un grauj uzticību valstij.

Izrādās, ka tuvākās nedēļas laikā plānots veikt pārmaiņas arī Ekonomikas ministrijas pārraudzībā esošajā Privatizācijas aģentūras valdē – iespējams, politiskās vienošanās ceļā labi atalgotajā un saimnieciski ietekmīgajā valdes locekļa amatā bīdot mazpazīstamo eksministres Baibas Brokas bijušo biroja vadītāju Anniju Freimani, kuras karjeras vienīgā virzītāja bijusi tuvība Nacionālās apvienības spicei un sponsoriem, raksta portāls “pietiek.com”.

Steidzīgas pārmaiņas notikušas arī Rīgas Austrumu slimnīcas valdē. Zinot, ka pavasarī beidzas Austrumu slimnīcas valdes pilnvaru laiks, dīvaini, ka valde tiek mainīta tik ātrā tempā. Valsts sekretāres Zvidriņas steidzīgi sasauktajā ārkārtas akcionāru sapulcē līdzšinējais valdes priekšsēdētājs Viesturs Boka paziņojis par atkāpšanos no amata, bet valdes loceklis Imants Rezebergs iesniedzis atlūgumu. Boka nokāpis pakāpienu zemāk un kļuvis par valdes locekli, bet par valdes priekšsēdētāju iecelta līdzšinējā valdes locekle Anita Slokenberga. Savukārt Rezeberga vietā stājies sabiedrībai mazpazīstamais, bet Rīgas pašvaldības vadībai labi zināmais Kaspars Plūme, kurš tagad saņem 2987 eiro lielu algu. Viņa karjera kādu laiku bija saistīta ar Rīgas pašvaldības uzņēmumu “Lucavsalas attīstība”, kur Plūme 2008. gadā bija iebīdīts valdes priekšsēdētāja amatā. Viņš strādājis arī par ierēdni Valsts ieņēmumu dienestā, bijis iepirkuma komisijas loceklis “Rīgas pilsētbūvniekā”, kā arī vadījis projektus “Rīgas namos”.

V. Boka ir norādījis, ka viņš atkāpjas, lai atdotu savu vietu kādam jaunākam cilvēkam. Bet slimnīcas personāls, uzzinot, ka par iestādes vadītāju kļuvusi gerontoloģe Slokenberga, ir tādā kā neizpratnē, jo Slokenbergas kundzes vadītājas iemaņas krietni atpaliekot no viņas priekšgājēja spējām. Darbinieki bija pārliecināti, ka šī būšot pagaidu valde uz īsu laiku un ka pavasarī tiks iecelta jaunā valde, tomēr, kā noskaidroju Veselības ministrijā, tā nav taisnība – valde Slokenbergas vadībā strādās piecus gadus.

Austrumu slimnīcas ķirurģijas klīnikas vadītājs profesors Guntars Pupelis uzskata, ka Boka līdz šim bijis labākais valdes priekšsēdētājs, viņš vienmēr esot uzklausījis savus darbiniekus, taču naudas trūkuma dēļ ne visu izdevies atrisināt. Kaut gan pirms gada mediķiem bija jāsāk strādāt jaunajā operāciju blokā ar 16 zālēm, tomēr jau divi gadi apkārt, bet darbs vēl nav uzsākts, jo trūkst naudas aparatūrai. Visticamāk, ka Bokas skaidrā valoda, atgādinot Veselības ministrijas amatpersonām par nepietiekamo finansējumu, ir viens no iemesliem, kāpēc valdes priekšsēdētājs nav bijis patīkams.

Lai izvairītos no bijušo vīru, sievu un radinieku iecelšanas labi atalgotajās uzņēmumu valdēs, valdībai līdz 1. jūlijam jānosaka kārtība, kā nominēt kandidātus valdes un padomes locekļu amatiem kapitālsabiedrībās. Kapitāla daļu turētājam būs jāveido komisija, kurai būs pienākums izvērtēt amata kandidātus. Komisijā būs jāiekļauj arī neatkarīgi eksperti un nepieciešamības gadījumā arī novērotāji ar padomdevēja tiesībām.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Tāpēc jau mūsu koalīcijai neder arī slimokases,kas Igaunijā un Lietuvā atjaunotas jau pirms četrpadsmit gadiem,bet kurās teikšana ir arī pašiem slimokasu dalībniekiem!

 2. “Likumā “Par valsts un pašvaldību kapitāla daļām un kapitālsabiedrībām”…”
  šis likums vairs nav spēkā no 1. janvāra. Ir cits.

 3. Belēvičs zaudējis nozares uzticību, kā godīgs un uz rezultātu vērsts ministrs.
  Izrādās, ka tikai “sile” bija vajadzīga. Nožēlojami! ZZS pārņem Tautpartijas un V “izcilās ” shēmas.

 4. Bet vīru,sievu,meitu,draudzeņu utt. problēma paliek, dalot amatus pašvaldībās.

  • Boka bija ļoti labs aparatūras iepircējs. To nevar noliegt! It īpaši laba sadarbība bija izveidojusies ar Tradintek firmu. Iepirkumu daļas vadītāja bija starā par šiem piedāvājumiem. Boka, protams tiešā veidā nekur nav iesaistīts, bet arī sienām ir ausis

 5. TP ceļš kadru jautājumos visiem ir prātā un kā iļjičs ir nemirstīgs!
  Varbūt ka jaieceļ vislielākais” zābaks” un viss rullēs ka vara liks

 6. tas ar NODOMU veicina Ukrainas scenāriju Latvijā un te darbs DP !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  PREVENTĪVAIS DARBS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 7. Kapec nav Belevica komentars? politiska atbildiba tapat vinam.

 8. Ministra Beleviča draudzene Štāle no bērna tēva Štāla(bijušā vīra), kurš tagad iecelts labi atalgotā darbā valdē, saņems solīdus alimentus.

 9. Interesanti. Kad Kultūras ministrija cēla stikla kalnu, Zvidriņa strādāja tur. Tagad, kad valsts lielākā būve ir Stradiņu slimnīca, Zvidriņa ir šeit. Laikam viņai ir laba oža? Vai labi vietā ielicēji?

Draugiem Facebook Twitter Google+