×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
8. jūnijs, 2016
Drukāt

Steidzina Rēvaldes atlaišanu (5)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Gita Rēvalde

Šīs nedēļas valdības sēdes darba kārtībā bija iekļauts jautājums par rektora vietas izpildītāja iecelšanu Ventspils Augstskolā, taču pēkšņi no valdības darba kārtības tas pazuda.

Kā zināms, 25. maijā Ventspils Augstskolas Satversmes sapulce nolēma izteikt neuzticību rektorei Gitai Rēvaldei. Par rektores darba kvalitāti augstskola lēma, Ventspils domes mudināta. Kaut augstskolas dibinātājs ir valsts, pašvaldība jau kopš pērnā gada nogales cenšas panākt rektores atlaišanu.

Taču G. Rēvalde vērsusies rajona Administratīvajā tiesā, lūdzot atcelt šo lēmumu, jo uzskata, ka Satversmes sapulce lēmusi ārpus savas kompetences. Viņa secinājusi, ka rektoru atbilstoši Augstskolu likumam var atcelt no amata pēc Senāta vai izglītības un zinātnes ministra ierosinājuma, ja tā darbībā konstatēti normatīvo aktu pārkāpumi. Šādu ierosinājumu Satversmes sapulce nav saņēmusi, turklāt G. Rēvalde uzsver, ka nav informēta par viņas darbībā konstatētiem normatīvo aktu pārkāpumiem. Viņa vērsusies arī Rektoru padomē, Izglītības un zinātnes ministrijā, kā arī Izglītības kvalitātes valsts dienestā (IKVD), apstrīdot Satversmes sapulces sasaukšanas likumību.

IKVD sācis lietas pārbaudi, taču slēdzienu vēl nav izteicis. Pārbaudi kavē tas, ka pati Ventspils Augstskola nav laikus atsūtījusi visus dienestam nepieciešamos dokumentus.

Tikmēr Ventspils Augstskolas Senāta priekšsēdētāja vietniece Dace Štefenberga atsūtījusi vēstuli gan izglītības un zinātnes ministram Kārlim Šadurskim, gan Ministru prezidentam Mārim Kučinskim, lūdzot valdību steidzami iecelt rektora vietas izpildītāju. Šim amatam augstskola izvirza pašreizējo studiju prorektoru Kārli Krēsliņu. K. Šadurskis lēmumprojektu par vietas izpildītāju izskatīšanai valdībā tomēr nevirzīja, jo “nav iespējams valdībai lemt par šo jautājumu, kamēr nav beigusies IKVD pārbaude”. Tikmēr M. Kučinskis izdeva rezolūciju, lai jautājums tiktu iekļauts otrdienas valdības sēdē. Ministru prezidenta preses sekretārs Andrejs Vaivars skaidroja, ka tā premjers rīkojies, jo “nevar būt situācija, ka augstskolu vada rektors, kam Satversmes sapulce izteikusi neuzticību”. Rezolūcijas izdošanas brīdī par IKVD veikto pārbaudi M. Kučinskis neesot zinājis.

Jāpiebilst gan, ka M. Kučinskis ir ZZS pārstāvis, bet šajā savienībā ietilpst arī Ventspils domes vadītājs Aivars Lembergs. Tomēr A. Vaivars apgalvoja, ka rezolūcija izdota tikai augstskolas vēstules dēļ, nevis tāpēc, ka steidzināt šī jautājuma risināšanu vēlētos Ventspils pašvaldība.

Tikmēr K. Šadurskis uzsver: kamēr valdība nav iecēlusi rektora vietas izpildītāju, G. Rēvalde ir pilntiesīga rektore. Ministrs pieļauj, ka nedēļas laikā IKVD pārbaudi varētu pabeigt. Ja dienests atzīs, ka Satversmes sapulce nebija lemttiesīga, valdībai vietas izpildītājs arī nebūs jāieceļ. Savukārt, ja sapulci un tās lēmumu atzīs par tiesisku, vietas izpildītāju nāksies iecelt un atsevišķs valdības lēmums par rektores atlaišanu nebūšot nepieciešams.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. LABS JAUTĀJUMS,IŌ 99,SKATĪJOS,ŠVAKI,ĻOTI ŠVAKI un tĀ nauda,atstāsi ZZ nezinu,bla,bla.LABUMA MEKLĒTĀJA.Artus,par Ventspili un Ventspilniekiem.Nu ir BĪstama pilsēta un ko ? JĀDZĪVO.MĒRS,nebūtu tāds. Ventspils nauda būtu aizvilkta,nu Tu jau uz kurieni.

  2. Edvards Ratnieks ir Nacionālās Apvienības valdes loceklis, bet “Lauku…”, piedodiet, “Latvijas Avīze ” ir Nacionālās Apvienības rupors. Patiesībā – Ratnieka “kabatas avīze”. Te vēl daudzi raksteļi būs par šo tēmu.
    Žēl, ka politiskajām partijām nav svarīgas Ventspils Augstskolas pasniedzēju un darbinieku lielumlielā vairākuma domas: ne “LAvīze”, ne “Latvijas demokrātijas tēvs” žurnāls “Ir” pa šo laiku pat nav pūlējušies uzzināt mūsu, mācībspēku viedokli, ko ir pauduši mūsu izvirzītie pārstāvji, kas veido VeA Satversmes sapulces vairākumu. Mēs, pasniedzēji, jūtamies kā bandinieki un ar rūgtumu noskatāmies, kā “saldais pārītis” Ratnieks un Rēvalde sagrauj mūsu darbu 19 gadu garumā. Vai tiešām Latvijas žurnālisti visi kā viens izmanto oligarhu metodes, publiskojot tikai vienu viedokli, ko pauž Ventspils Augstskolas uzticību zaudējuši nelieši?

  3. Sociologu pētījums-Dažas dienas iepriekš Latv. radio 1 “”Krustpunktā” runāja tāds Jūdins- semītu vēstures nodevēja apzīmējums…, kas ar “”putām uz lūpām kliedzis par kaut kādu ideju, ka okupācijas rezultātā šeit iesūtītiem kolonistiem ,kas vēl šobrīd izrāda naidu pret pamatiedzīvotājiem…esot jārada iespēja pieņemt ?! tautību LATVIETIS.Un tad viņi jau kā “”latvieši”” varēs braukt atpakaļ uz savām tēvzemēm… Protams, lielāku cinismu jau nu grūti ir pat iedomāties…:)) :)) (fool)

  4. Rēvaldi par prezidenti! Čekistus trenkt, korumpantus – cietumā!

  5. hūtem būs obloms…

Draugiem Facebook Twitter Google+