Foto – Juris Kalniņš

Šteinbergai 21 punkts un “double-double” FIBA Eirolīgas pusfināla mačā 0

Latvijas izlases basketboliste Anete Šteinberga piektdien iemeta 21 punktu FIBA Eirolīgas turnīra pusfināla spēlē, tomēr viņas pārstāvētā Čehijas vienība Prāgas ZVVZ USK piedzīvoja zaudējumu.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

Stambulā notiekošā finālturnīra spēlē Čehijas čempiones ar 72:78 (13:14, 9:19, 12:13, 38:32) zaudēja Krievijas grandam Jekaterinburgas UGMK. Šis bija pagājušās sezonas turnīra fināla atkārtojums, un Prāgas komanda nolika čempionu godu.

Otrās ceturtdaļas ievadā ZVVZ USK pēc Šteinbergas metiena ieguva vadību ar 19:16, tomēr turpinājumā lielāko daļu mača laukumā dominēja UGMK. Pēc puslaika Prāgas vienība jau zaudēja ar 22:33, bet otrajās 20 minūtēs tuvāk par deviņiem punktiem spēja pietuvoties vienīgi pēdējā minūtē, kad laika, lai atspēlētos, bija par maz.

Šteinberga nospēlēja 29 minūtes un 51 sekundi, kuru laikā iemeta astoņus no desmit izpildītajiem divpunktu raidījumiem, vienu no pieciem tālmetieniem un divus no trim soda metieniem. Tāpat viņai bija desmit atlēkušās bumbas, septiņi izprovocēti pārkāpumi un četras piezīmes.

Rezultatīvākā uzvarētājām ar 21 punktu bija Diāna Taurasi, bet Prāgas vienībā bez Šteinbergas 21 punktu iemeta arī serbiete Sonja Petroviča.

Otrajā pusfinālā vēlāk piektdien tiksies Turcijas klubs Stambulas “Fenerbahce” un Krievijas komanda Orenburgas “Nadežda”, kas ceturtdaļfinālā no tālākās cīņas izslēdza latvietes Anetes Jēkabsones-Žogotas pārstāvēto Krievijas vienību Kurskas “Dinamo”, kuru tobrīd vēl vadīja Gundars Vētra.

Jau ziņots, ka Šteinberga sezonu iesāka Krievijas komandā Vologdas “Čevakata”, bet līdzšinējām FIBA Eirolīgas čempionēm negaidīti pievienojās februāra otrajā pusē.

Latvijas basketbolistes FIBA Eirolīgas finālā spēlē sesto reizi – 2009.gadā zaudējumu izšķirošajā mačā piedzīvoja Guntas Baško pārstāvētā Spānijas vienība Salamankas “Halcon Avenida”, gadu vēlāk Jēkabsone-Žogota palīdzēja sacensībās triumfēt Krievijas klubam Maskavas apgabala “Sparta&K”, bet 2013.gadā Jēkabsone-Žogota ieguva titulu ar UMGK vienību, izšķirošajā mačā pieveicot Ievas Kubliņas pārstāvēto Turcijas komandu Stambulas “Fenerbahce”.

Savukārt 2014. un 2015.gadā Jēkabsone-Žogota turnīru noslēdza trešajā vietā – pirmajā no šīm sezonām ar UGMK, bet otrajā ar Kurskas komandu Vētras vadībā.