Šteinbergai 23 punkti un uzvara pirmajā Eiropas kausa finālspēlē 0

Latviešu basketboliste Anete Šteinberga ceturtdien guva 23 punktus FIBA Eiropas kausa izcīņas pirmajā finālspēlē, palīdzot Beļģijas čempionvienībai “Royal Castors Braine”, ko trenē Ainars Zvirgzdiņš, gūt mazpārliecinošu uzvaru izbraukumā.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156

“Royal Castors Braine” ar 68:64 (20:23, 15:16, 20:14, 13:11) pieveica Francijas komandu “Villeneuve d’Ascq”, iegūstot priekšrocības pirms savā laukumā gaidāmās atbildes spēles.

Spēles pirmos deviņus punktus guva “Royal Castors Braine” komanda, tomēr turpinājumā mājinieces veica izrāvienu 14:2, pirmo ceturtdaļu noslēdzot savā labā ar 23:20. Otrajā ceturtdaļā “Villeneuve d’Ascq” palielināja pārsvaru līdz septiņiem punktiem, tomēr kārtējais Šteinbergas precīzais raidījums ļāva Beļģijas vienībai turpināt cīņu un pārtraukumā komandas devās pie 39:35 mājinieču labā.

Otrā puslaika ievadā traumu guva viena no “Villeneuve d’Ascq” līderēm Viržīnija Bremona un šo spēles daļu lielākoties vadībā atradās “Royal Castors Braine”. Pēc Kimas Mestdāgas tālmetiena pēdējo minūti mačā Beļģijas komanda sagaidīja ar sešu punktu pārsvaru, bet saspringtais duelis noslēdzās ar 68:64.

Šteinberga laukumā aizvadīja 35 minūtes, realizējot sešus no 11 izpildītajiem divpunktu metieniem, trīs no četriem tālmetieniem un abus soda metienus. Tāpat latviete izcīnīja astoņas bumbas zem groziem, pieļāva četras kļūdas un nopelnīja trīs piezīmes.

Laikā kamēr Šteinberga atradās laukumā, “Royal Castors Braine” komanda iemeta par 11 punktiem vairāk nekā ielaida.

Tieši Šteinberga pārliecinoši kļuva par dueļa rezultatīvāko spēlētāju.

“Esmu lepns par komandu, jo basketbolistes spēlēja vienoti, aktīvi komunicējot,” pēc cīņas pauda Zvirgzdiņš. “Sēriju esam sākuši labi, tomēr tagad mums jāuzvar arī savā laukumā.”

Finālsērijas atbildes spēle 26.martā risināsies “Royal Castors Braine” mājvietā, kas ir netālu no Briseles.

Kā zināms, apakšgrupu turnīrā “Royal Castors Braine” komanda uzvarēja visos sešos mačos, bet papildrādītāji Beļģijas klubam deva pirmo vietu turnīra pirmajā posmā. Turpinājumā astotdaļfinālā divu spēļu summā ar 148:126 tika pieveikta Ardēnu “Flammes Carolo” vienība no Francijas, ceturtdaļfinālā summā ar 154:153 tika apspēlēta Turcijas komanda “Mersin BB”, bet pusfinālā ar 155:138 uzveikta arī vēl viena Turcijas vienība Stambulas IUBGD.

Iepriekš šosezon “Royal Castors Braine” komandā neilgu laiku spēlēja arī Zane Eglīte, aizstājot savainoto saspēles vadītāju Maržoriju Karpro.

“Royal Castors Braine” šosezon piedzīvo savu debiju šāda līmeņa turnīrā.

Kā ziņots, Guntas Baško-Melnbārdes pārstāvētā Francijas komanda “Basket Landes”, kā arī Ungārijas vienība Pēčas “Pinkk 424”, ko tobrīd pārstāvēja Aija Putniņa, apakšgrupu turnīrā spēlēja vienā grupā, tomēr neviena no latviešu pārstāvētajām komandām neiekļuva izslēgšanas cīņās.

Kopumā turnīrā piedalījās 31 komanda, un tās pēc reģionālā principa bija sadalītas divās konferencēs. Pēc divu apļu turnīra izslēgšanas mačiem kvalificējās katras grupas divas labākās komandas. Turpinājumā katrā izslēgšanas turnīra kārtā risināsies cīņa divu spēļu summā.

Iepriekšējās divās sezonās šajā turnīrā triumfēja Krievijas komanda Maskavas “Dinamo”, kas šosezon nespēja pārvarēt grupu turnīru. Zīmīgi, ka pirmoreiz pašreizējā turnīra formāta laikā sacensību ceturtdaļfinālu nesasniedza neviena Krievijas vienība.