×
Mobilā versija
+7.9°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
9. maijs, 2016
Drukāt

Šteinbuka: Eiropa ir stipra, kamēr tā ir vienota (6)

Foto - Ilmārs ZnotiņšFoto - Ilmārs Znotiņš

Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka

Eiropa ir stipra, kamēr tā ir vienota, pirmdien intervijā Latvijas Televīzijas (LTV) “Rīta Panorāmā” uzsvēra Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka.

Viņa stāstīja, ka Eiropas moto ir vienoti dažādībā, un dažādos laikos priekšroku ņem, vai nu vienotība vai dažādība. Šķiet, ka tagad dažādība ir primārais jēdziens.

“Jūs pieminējāt referendumu Lielbritānijā. Viena no galvenajām vērtībām Eiropā ir demokrātija, spēja izteikties par savu nākotni un nobalsot par to, par ko viņi vēlas. Tā kā mēs vienkārši gaidīsim, ko izlems britu tauta. Bet valdībām ir milzīga nozīme skaidrot cilvēkiem, par ko viņi balso, lai balsojums nebūtu emocionāls, bet arī racionāls. Redzēsim, ar ko tas beigsies, jebkurā gadījumā, respektēsim tautas izvēli,” viņa teica.

Vienlaikus Šteinbuka uzsvēra, ka Eiropa ir stipra, kamēr tā ir vienota.

“Tā ir liela ekonomika, tā ir liela valstu savienība, ar kuru rēķinās. Eiropa ir nozīmīgs spēlētājs uz pasaules skatuves. Ja katrs paliek pats par sevi, ar to būs ļoti viegli tikt galā, vēl ņemot vērā ārējos apstākļus un ģeopolitiskās grūtības, gan arī ekonomiski,” uzsvēra Šteinbuka.

Viņa arī komentēja, ka skaidrība, kā risināt bēgļu krīzi ir, bet šī cīņa ir ilgstošs process. “Bet skaidrība noteikti ir. Rīcība notiek visdažādākajās jomās,” viņa norādīja.

Jau ziņots, ka 9.maijā, Eiropas dienā Rīgā notiks dažādi pasākumi.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. kamēr tā ir vienota ,Šteinbukai ir darbs

  2. Vai miljoni agresīvo Āfrikas un Āzijas nelegālo imigrantu,ieskaitot “Islama valsts” teroristus,stiprinās tagad Eiropas vienotību?

  3. Eiropa nav ne vienota, nedz arī stipra.

  4. Vēstures liecinieks Atbildēt

    Izskatās, ka Šteinbukas kdze neizprot ES saukļa jēgu un būtību. Vienoti dažādībā – tas vis nenozīmē divu pretēju apstākļu dominēšanu pārmaiņus, bet gan to, ka Eiropas vienotība iespējama tikai tad, ja ir šī dažādība. Un to veido katra nacionālā valsts ar savu kultūru, valodu, tradīcijām, dzīvesveidu, pasaules uzskatu. Tas, ko ES valdošie poltiķi cenšas panākt, ir dažādības sagraušana, samaisot vienā raibā bezpersoniskā pūlī visu Eiropu, tādējādi iznīcinot tās patiesās vērtības un arī vienotību. Ne tik sen viena milzīga valstu savienība izjuka. Iemesli bija tādi paši, ko tagad “piedāvā” ES, – uzspiesta bezizmēra migrantu invāzija un nacionālo vērtību nīdēšana.

  5. arstejiet Steinbuku un savā izdevuma žurnālistus)) Rakstīt par ko nav? Stiprā un vienotā Eiropa- 7 gadi permanentaa krīzē un pilna ar migrantiem, bez ideoloģijas un nākotnes…

    • Laikam drukas kļūda – ne stipra, ne vienota. Laikam EK pārstāve īsti neizprot Latvijas valsts intereses, bet piebalso visur un visā ES diktātam. Ja būtu referendums, tad lielākā daļa valstu izstātos no šis kārtējās savienības.

Draugiem Facebook Twitter Google+