×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
30. jūnijs, 2015
Drukāt

Šteinbuka: Grieķijā gaidāmi vēl daudzi pārsteigumi (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka.

Saistībā ar notiekošo Grieķijā gaidāmi vēl daudzi pārsteigumi, intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” teica Eiropas Komisijas (EK) pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka.

Šteinbuka Grieķijas situāciju salīdzināja ar daudzdzīvokļu māju, kurā dzīvo vairākas ģimenes. “Viena ģimene nolēma pēkšņi aizņemties no daudziem, tāpēc, ka grib dzīvot tāpat kā visi. Pēc tam, kad ir jāatdot nauda, ģimenes galva saka saviem ģimenes locekļiem – ziniet, es jums iesaku balsot pret, jo kāpēc mums jāatdod saviem kaimiņiem un kāpēc vispār ir jāmaksā komunālie maksājumi,” sacīja Šteinbuka.

EK pārstāvniecības vadītāja pauda, ka otrdien nekādi izšķiroši lēmumi netiks pieņemti. “Kas attiecas uz maksājumu, – skatīsimies, jo Grieķijai vēl ir laiks kaut ko samaksāt. Katrā gadījumā es nedomāju, ka tas ir vienkāršs un īstermiņā atrisināms jautājums. Domājams, ka sagaidīsim daudzus pārsteigumus,” norādīja Šteinbuka.

Jau ziņots, ka eiro zonas valstu finanšu ministri sestdien nolēma nepagarināt Grieķijas starptautiskā aizdevuma programmu pēc tās pašreizējā beigu termiņa 30.jūnija, reaģējot uz Grieķijas valdības lēmumu 5.jūlijā rīkot referendumu par kreditoru priekšlikumiem šīs programmas pagarināšanai.

Starptautiskie aizdevēji – Eiropas Komisija (EK), Eiropas Centrālā banka (ECB) un Starptautiskais valūtas fonds (SVF) – piektdien piedāvāja Grieķijai pagarināt aizdevuma programmu par pieciem mēnešiem, kuru laikā tā saņemtu 12 miljardus eiro, tomēr, lai tas notiktu, Grieķijai nedēļas nogalē bija jāpanāk vienošanās un parlamentam steidzami jāapstiprina aizdevēju pieprasītās reformas.

Svētdien Eiropas Centrālā banka (ECB) nolēma nepalielināt ārkārtas finanšu palīdzību Grieķijas bankām, bet saglabāt to esošajā līmenī.

Grieķijai ir nepieciešami finanšu līdzekļi, jo otrdien, 30.jūnijā, tai jāatmaksā 1,6 miljardi eiro no sava parāda Starptautiskajam Valūtas fondam (SVF).

Ja Grieķija kļūs maksātnespējīga, tiek pieļauta iespēja, ka tai būs jāatstāj eiro zona.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Latvijā arī!

  2. Domāju ,vai – ES dos tomēr naudu skaidri zinot tā tu -tū?
    Domāju, vai – drahmu drukāšana kaut ko mainīs, ja negrib tās nopelnīt?
    Domāju, ka labāk no tādiem kaimiņiem turēties pa gabalu un tikai sasveicināties…
    Domāju, ka ES vel šodien nav izpratuši grieķu domāšanas veidu – dzīvot uz citu rēķina un tad ari vainot citus, ja tā vairs nesanāk.

Draugiem Facebook Twitter Google+