×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

Šteinbuka: Kipras glābšanas risinājums nevar kalpot par paraugu

Foto-LETAFoto-LETA

Finanšu grūtībās nonākušās Kipras glābšanas modelis nevar kalpot kā piemērs citām reizēm, biznesa portāla “Nozare.lv” diskusijā atzina Eiropas Komisijas (EK) pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka.

Eiropas Parlamenta deputāts Roberts Zīle atzīmēja, ka, izlemjot par Kipras glābšanas mehānismu, eirozonas jaunā vadītāja Jerūna Deiselblūma pirmais ziņojums bija, ka Kipras modelis būs “templeits” jeb paraugs, rīcības modelis. “Uzreiz gan viņš parāvās atpakaļ. Taču viņš pateica politisku domu, ka tas varētu būt “templeits”, – ja gribat krīzes situācijā finanšu sektora glābšanu caur nodokļu maksātājiem, tad tas potenciāli jāveido kā “templeits”. Pateica pareizi, bet dabūja pa nagiem un dabūja to labot,” situāciju raksturoja Zīle.

Savukārt Šteinbuka uzsvēra, ka tas nav paraugs. “Visos EK ziņojumos ir izcelts, ka tas nav “templeits”, ka tas ir unikāls gadījums, ka Kiprai ir unikāla situācija un tas nevar kalpot kā piemērs un paraugs. Tas tiešām ir pirmo reizi,” sacīja EK pārstāvniecības Latvijā vadītāja.

Kā ziņots, naktī uz 25.martu eirozonas finanšu ministri piekrita piešķirt milzīgās finanšu grūtībās nonākušajai Kiprai desmit miljardu eiro (septiņu miljardu latu) starptautisko aizdevumu, lai glābtu Kipras bankas no bankrota un saglabātu Kipru eirozonā. Vienošanās paredz, ka visi Kipras bankās esošie depozīti, kas pārsniedz 100 000 eiro (70 000 latu), tiks aplikti ar vienreizējo nodevu.

Ar starptautiskajiem aizdevējiem panāktā vienošanās paredz, ka Kipra radikāli samazinās banku sektoru, paaugstinās nodokļus, samazinās valsts sektorā strādājošo skaitu un privatizēs daļu no valstij piederošajiem uzņēmumiem. Kipra īstenos arī virkni taupības pasākumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+