×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
7. janvāris, 2013
Drukāt

Šteinbuka: Latvijā pēdējā laikā mazinājušies mīti par eiro ieviešanu

Foto - LETAFoto - LETA

Pēdējā laikā Latvijā mazinājušies mīti un spekulācijas, kas saistītas ar iespējamo eiro ieviešanu, – pirmdien pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu žurnālistiem sacīja Eiropas Komisijas (EK) pārstāvniecības Latvijā vadītāja Ina Šteinbuka.

“Pēdējā laikā nav tik daudz spekulāciju un tik daudz mītu par iespējamo eiro ietekmi uz cilvēku labklājību,” sacīja Šteinbuka, uzsverot, ka ir jāturpina patiesas diskusijas par šo tēmu, “neizdomājot” mītus par cenu pieaugumu, ienākumu sarukumu vai valūtas kursa maiņām.

Šteinbuka uzsvēra – diskusijās par eiro ieviešanu jāiesaistās cilvēkiem, kuriem sabiedrība uzticas, skaidrojot Eiropas vienotās valūtas ieviešanas plusus, mīnusus un iespējamos riskus.

“Galvenais, lai nebūtu tukšu spekulāciju par šo tēmu,” sacīja EK pārstāvniecības Latvijā vadītāja.

Tikšanās laikā prezidents ar Šteinbuku, pēc viņas vārdiem, “ar gandarījumu” konstatējuši, ka Latvijā pieaudzis eirooptimistu skaits. Lai arī EK nostāja šajā jautājumā esot neitrāla un eiro ieviešana esot nacionālo valstu jautājums, Šteinbuka uzsvēra – ir svarīgi, ka prezidents un citas augstas valsts amatpersonas iesaistījušās diskusijās par eiro ieviešanu.

Pēc Šteinbukas teiktā, sabiedrības atbalsts eiro, pirmkārt, ir svarīgs Latvijas politiķiem, taču arī Eiropa uzmanīgi skatoties uz dalībvalsts iedzīvotāju nostāju. “Ja ļoti liela daļa tautas ir pret, tas kaut kādā veidā var ietekmēt Eiropas lēmumu. Es tomēr ticu, ka veselais saprāts uzvarēs, jo eiro ir ļoti stipra valūta [..], un visas runas par eiro sabrukumu ir spekulācijas,” sacīja Šteinbuka.

Pēc EK pārstāvniecības vadītājas teiktā, lai Latvija saņemtu uzaicinājumu pievienoties eirozonai, būtiskākie mājasdarbi jau paveikti un tagad ir jāturpina saprātīga un relatīvi taupīga budžeta politika.

“Galvenais, manā skatījumā, ir turpināt diskusiju ar Latvijas sabiedrību un turpināt nesarežģītā un katram saprotamā valodā skaidrot, skaidrot un skaidrot,” bilda EK pārstāvniecības vadītāja.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+