×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
26. maijs, 2016
Drukāt

Šteinmeiers cer, ka Savčenko atbrīvošana veicinās Minskas vienošanās ievērošanu (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Vācijas ārlietu ministrs Franks Valters Šteinmeiers

Ukraiņu pilotes Nadjas Savčenko atgriešanās Ukrainā varētu pozitīvi ietekmēt Minskas vienošanās izpildi, pēc tikšanās ar Latvijas ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču (“Vienotība”) sacīja Vācijas ārlietu ministrs Franks Valters Šteinmeiers (Frank Walter Steinmeier).

Šteinmeiers uzsvēra, ka trešdienas ziņas par ukraiņu pilotes Savčenko atbrīvošanu bijušas priecīgas, un ka saistībā ar to jau bijušas garas sarunas. Tāpat viņš norādīja, ka Savčenko atgriešanās Ukrainā varētu pozitīvi ietekmēt Minskas vienošanās izpildi.

Viņš gan norādīja, ka nevar prognozēt kāda situācija mēneša beigās kad būs lēmums par sankcijām pret Krieviju, taču galvenais ir panākt Minskas vienošanās ievērošanu.

Rinkēvičs, savukārt, uzsvēra, ka tikai un vienīgi Minskas vienošanās izpilde ir pamats par sankciju pārskatīšanu.

“Latvija augstu vērtē Vācijas un Francijas lomu, lai Minskas vienošanās tiktu uzturēta pie dzīvības un maksimāli tiktu īstenota. Augstu jāvērtē tas darbs, kas tiek veikts pēdējā gada laikā. Noteikti gaidāma diskusija par sankcijām pret Krieviju un šī diskusija ir saistāma ar Minskas vienošanos, taču tikai tikai un vienīgi vienošanās izpilde ir pamats par sankciju pārskatīšanu,” sacīja Rinkēvičs.

Tikšanās laikā Rinkēvičs un Šteinmeiers uzsvēra abu valstu līdzšinējo veiksmīgo sadarbību.

Rinkēvičs atzina, ka Latvija pateicies par Vācijas atbalstu Latvijas iestāšanās procesā OECD un izglītības attīstībā Latvijā, kā arī norādīja, ka pretēji abu pušu medijos izskanējušām ziņām, vairumā viedokļu abām pusēm ir vienots viedoklis.

“Mūsu diskusiju laikā dažādos līmeņos mēs atklāti izrunājam tos jautājumus, kur saksatām zināmus riskus, protams. Bieži vien mēs gribam sameklēt drāmu Baltijas vai Vācijas izteikumos, bet uzskatu, ka mūsu izpratne par vairumu jautājumu ir pietiekami vienota,” sacīja Latvijas ārlietu ministrs.

“Vācija ir veikusi darbības, lai nostiprinātu militārās pozīcijas un mediju jautājumus. Mēs saskatām būtiskus riskus hibrīdkara izpausmē. Izpratne par riskiem Vācijai ir. Mums arī ir bažas par “Nordstream” projektu, bet mēs ar Vāciju uzskatām, ka galvenais, lai Eiropas normas tiktu ievērotas. Tāpat mēs esam pateicīgi par to ieguldījumu ko Vācija jau sniedz drošības uzlabošanā un arī ko tā sniegs arī nākotnē,” sacīja Rinkēvičs.

Ceturtdien un piektdien vizītē Latvijā ieradīsies Vācijas ārlietu ministrs Franks Valters Šteinmeiers (Frank-Walter Steinmeier), lai ar Latvijas amatpersonām pārrunātu gatavošanos NATO Varšavas samitam un aktuālos ES jautājumus, kā arī Latvijas – Vācijas divpusējo sadarbību.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Šyeinmaieram būtu labi atgādināt ka atpirkšanās ar gūstkņiem nesanāks ! Minskas vienošnās paredz atjaunot pirms Invāzijas situāciju ,atjaunot UKRAINAS varu okupētā teritorijā ,kontrolēt ROBEŽU ,un bruņoto grupējumu izfomēšanu, informatīvās telpas atjaunošanu un tad jau arī VĒLĒŠANAS. Redzamka VĀCIJA ar lielāko prieku atdtu un aizmirstu ja vien ASV un LIELBRITĀNIJA nestāvētu kā KLINTS.
    To luk mums mācīties !

  2. Cik naivs – tas taču Kremļa ierindas politisks žests, lai grautu ES embargo vienotību – redz mēs nācām pretī – jūs arī…Pie rubļa 2x krituma Krievijai ir vajadzīgas tikai jaunākās militārās tehnoloģijas un ne vistas…

Draugiem Facebook Twitter Google+