Mobilā versija
Brīdinājums -0.6°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
21. aprīlis, 2015
Drukāt

Šteinmeiers: Vācija ir uzņēmusies atbildību par drošības situācijas uzlabošanu Baltijas valstīs

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Vācija jau no paša sākuma ir piedalījusies drošības situācijas uzlabošanā Baltijas valstīs un pildīs pienākumus, ko ir uzņēmusies, intervijā Igaunijas telekanāla ETV raidījumam paziņojis Vācijas ārlietu ministrs Franks Valters Šteinmeiers.

Šteinmeiers, kurš pagājušajā nedēļā viesojās Igaunijā, norādīja, ka Vācija iesaistījusies tā dēvētajos NATO drošības pasākumos, kas nozīmē patrulēšanu Baltijas valstu gaisa telpā, gaisa telpas novērošanu un izlūkošanu jūrā.

Ministrs norādīja, ka Vācija pagājušajā rudenī NATO samitā Velsā uzņēmusies milzīgus pienākumus. “Tas attiecas uz daudzpusējas bāzes celtniecību Ščecinā, ātrās reaģēšanas spēku izveidošanu, kas būs Vācijas atbildības sfēra, bet arī militārajiem manevriem Baltijas valstīs,” norādīja Šteinmeiers. Viņš apliecināja, ka Vācija ir uzņēmusies pienākumu uzlabot drošības situāciju Baltijas valstīs un neatkāpsies no šīs atbildības. “Es pilnībā spēju saprast, ka Ukrainas notikumu dēļ trīs Baltijas valstis jūtas apdraudētas,” atzina Šteinmeiers.

Jautāts par pastāvīgu NATO spēku iespējamo izvietošanu Igaunijā, Vācijas ministrs norādīja, ka vispirms jāīsteno Velsas samitā panāktās vienošanās, proti, jāizveido ātrās reaģēšanas vienības un bāze Ščecinā. “Baltijas valstis var uz to paļauties. Tās ir NATO locekles, līguma 5. pants ir spēkā un līdz ar to solidaritātes pienākums visām NATO dalībvalstīm,” norādīja Šteinmeiers.

Pievienot komentāru

Poliju piemeklējis spēcīgs sniegputenis; daudzviet bloķēti ceļiSpēcīga sniegputeņa dēļ piektdien Polijā aptuveni 180 000 mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes un daudzviet valstī ceļus nobloķējuši nolūzuši koki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģisĪsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+