×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
23. jūnijs, 2012
Drukāt

Štelmahera vadībā U-20 izlase divreiz sagrauj baltkrievus

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas jauniešu basketbola izlases sākušas gatavošanos Eiropas čempionātu turnīriem, nedēļas nogalē pārbaudes spēles aizvadot junioru un U-20 izlasēm.

Nedēļas nogalē Liepājā viesojās Baltkrievijas izlase, kas gan izrādījās visai vāja pretiniece mūsu jaunajiem basketbolistiem. Pat junioru U-18 izlasei, kas divus gadus vecākos pretiniekus apspēlēja ar 15 punktu pārsvaru. Vēl pārliecinošāk to izdarīja Roberta Štelmahera trenētā U-20 izlase, kas 20 punktu pārsvaru iekrāja jau pirmajā ceturtdaļā un divreiz pārliecinoši uzvarēja ar 94:62 un 102:57.

Roberta Štelmahera vasaras plāni pēdējās pāris nedelās apmeta strauju kūleni – tika parakstīts līgums gan ar BK “Ventspils” komandu, gan saņemts piedāvājums Ukrainā līgumu parakstījušā Agra Galvanovska vietā strādāt ar Latvijas U-20 izlasi. Pirmais nedēļu ilgais darba cēliens Liepājā ir pabeigts, treneris ir iepazinis savu jaunu komandu un neslēpj, ka ir pārsteigts par puišu profesionalitāti.

Roberts Štelmahers: “Pirmie iespaidi ir ļoti pozitīvi. Ne tik daudz par rezultātu, kā par spēlētāju attieksmi, vēlmi strādāt un pilnveidoties. Var teikt, ka šī izlase ir kā pārēja uz pieaugušo basketbolu un šāda profesionāla attieksme pirmajā treniņu nedēļā man ļoti patika.”

– Vai pēdejās sezonas strādājot Lietuvā, šiem spēlētājiem un komandai iznāca pasekot līdzi?

– Komanda kā balta lapa man nav, spēlētāji ir redzēti, taču sīkāk katra iespēto līdz šim nebiju analizējis. Varbūt tas ir neliels mīnuss, bet būtību tas nemaina – tāpat spēlēsim basketbolu un tur pamata darbības ir vienas un tās pašas. Treniņos turpināsim apvienot komandas taktiskās lietas un darbu pie individuālās meistarības. Ne tādēļ, ka kāds kaut ko nebūtu izdarījis. Tie ir basketbola pamati, pie kuriem spēlētāji strādā visas karjeras garumā.

– Salīdzinot ar šīs komandas iepriekšējiem lielajiem turnīriem, nebūs vairāku pamatsastāva spēlētāju – Bertāns, Dukulis, Rostovs…

– Neesmu radis sūdzēties par tiem, kas nav, bet gan strādāt ar tiem, kas ir. Nesūdzēšos par auguma centimetriem vai izmēriem. Šakilu O’Nīlu mums komandā tāpat neviens nedos. Par pārējiem atkārtošu – patīk puišu vēlme strādāt un ar to varam sasniegt daudz.

– Vai spēles pret baltkrieviem deva jaunus iespaidus?

– Godīgi sakot, baltkrievi bija vājš pretinieks. Tomēr arī šādās spēlēs var atrast pozitīvas lietas. Spēlētāji varēja darboties bez liela atbildības sloga, izjust uzvaras garšu un atstrādāt dažas taktiskas lietas. Pats vairāk gribēju pārliecināties, kuri būs komandas kodols, kuri turpinās darbu nākamajās nedēļās. Turpināsim Ventspilī. Pēc tam dosimies uz Rakveri un aizvadīsim divas pārbaudes spēles pret igauņiem. Pēdejais darba cēliens būs Rīgā un pārbaudes pret Lietuvas izlasi.

Uz nākamo darab cēlienu vairs netiks aicināti četri spēlētāji – Roberts Krūmiņš, Juris Kalniņš, Roberts Stumbris un Edvards Bagatskis. Komandai pievienosies Ojārs Siliņš, bet pārējie kandidāti paliek ierindā. Tie ir Artūrs Bricis, Jānis Timma, Arnolds Helmanis, Mārcis Vītols, Dāvis Čoders, Artūrs Brēmers, Artūrs Vītiņš, Kaspars Vecvagars, Klāvs Strazdiņš, Jānis Bērziņš, Andrejs Gražulis, Elvis Saulītis un Andris Misters.

Latvijas U-18 izlasei Eiropas čempionāts sāksies tikai augusta sākumā, bet spēle pret baltkrieviem bija laba iespēja atkal sanākt kopā pēc kopā aizvadītās LBL sezonas un izmēģināt spēkus pret gados vecāku pretinieku Liepājas zālē, kur būs jāaizvada arī Eiropas čempionāta spēles. Komanda kopā ar treneriem, LBS vadību un Liepājas domes priekšsēdētāju Uldi Sesku piedalījās arī ārpus basketbola aktivitātēs, Raiņa parkā Liepājā piedaloties Eiropas čempionāta logotipa ziedu kompozīcijas izveidē. Gunta Endzela trenētajiem junoriem galvenie vasaras darba akcenti plānoti nedaudz vēlāk.

Ar pirmo spēlētāju saraksta īsināšanu ticis skaidrībā arī Latvijas U-16 izlases galvenais treneris Gints Fogels, kurš palikušos kadetu komandas kandidātus sestdien vērtēs pārbaudes spēlē Lietuvā. Kadetiem Eiropas čempionāts sāksies 19. jūlijā, mūsējie pirmā posma spēles aizvadīs Ventspilī.

 

JAUNATNES IZLAŠU PĀRBAUDES SPĒLES

Latvija U-18 – Baltkrievija U-20 72:57. Brizgalovs 14, Leimanis 13, Adiņš 10, Krastiņš 8, Endzels, Epners pa 6, Gromovs, Ceplītis, Mateikovičs pa 5.

Latvija U-20 – Baltkrievija U-20 94:62 (31:13, 47:31, 77:51). Vecvagars, Bricis pa 15, Timma 12, Gražulis 11, Helmanis 10, Saulītis 9, Brēmers 8, Bērziņš 5, Čoders 4, Misters 3, Vītols 2.

Latvija U-20 – Baltkrievija U-20 102:57 (34:16, 52:28, 79:42). Vecvagars, Bērziņš pa 15, Bricis, Stumbris pa 11, Saulītis 10, Timma 8, Misters 6, Vītols, Brēmers pa 5, Vītiņš 4, Strazdiņš 2.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+