Sports
Basketbols

Štelmahers sev izraudzījies palīgus pie izlases stūres0


Roberts Štelmahers izvēlējies savus palīgus pie izlases stūres.
Roberts Štelmahers izvēlējies savus palīgus pie izlases stūres.
Foto: FIBA

Latvijas vīriešu basketbola izlases galvenā trenera Roberta Štelmahera palīgi būs Uvis Helmanis, Raimonds Feldmanis un fiziskās sagatavotības speciālists Oskars Ernšteins, ziņo Latvijas Basketbola savienība (LBS).

Augusta sākumā LBS valde apstiprināja Štelmaheru par jauno izlases treneri. Lai gan viņa palīgu uzvārdi līdz šim nebija zināmi, Štelmahers jau iepriekš pauda, ka tie būs pašmāju speciālisti.

Latvijas vīriešu valstsvienības ģenerālmenedžeris Artūrs Štālbergs: “Veidojot treneru kolektīvu ir svarīgi nodrošināt, lai speciālisti papildina viens otru un darbojas kā vienota komanda. Man ir prieks, ka ir izdevies izveidot spēcīgu un ambiciozu treneru kolektīvu.

Uvim Helmanim ir ļoti bagāta pieredze gan kā valstsvienības spēlētājam un kapteinim, gan trenerim darbā ar Latvijas un ārzemju komandām. Tai skaitā otrā trenera pieredze, “Lietuvos rytas” komandā palīdzot Daiņum Adomaitim. Raimonds Feldmanis ir viens no perspektīvākajiem jaunajiem treneriem, viņa pārziņā būs informācijas apkopošana par pretiniekiem un Latvijas izlases spēlēm, kā arī individuālie treniņi.

Turpinām sekot valstsvienības kandidātu gaitām klubos, prieks, ka daudziem sezona ir veiksmīga. Kopā ar treneriem top provizoriskais kandidātu saraksts Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra pirmajām spēlēm.”

Latvijas valstsvienība nekvalificējās šī gada Pasaules kausa finālturnīram, kā rezultātā līgums ar galveno treneri Arni Vecvagaru netika pagarināts. Vecvagars par Latvijas izlases galveno treneri tika apstiprināts 2017.gada septembrī, kad viņš nomainīja ilggadējo valstsvienības stūrmani Ainaru Bagatski.

Latvijas vīriešu izlases pretinieki 2021.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas H grupā būs Grieķijas un Bulgārijas, kā arī Bosnijas un Hercegovinas izlases. Pirmās spēles kvalifikācijas ciklā tiks aizvadītas februārī.

Saistītie raksti

Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība kopš 1992. gada 11 reizes spēlējusi Eiropas čempionāta finālturnīrā, līdz šim labāko rezultātu sasniedzot 2017. gadā, kad tika izcīnīta 5. vieta.

2021. gada Eiropas čempionāta finālturnīrs notiks četrās valstīs – Čehijā (Prāgā), Gruzijā (Tbilisi), Itālijā (Milānā) un Vācijā (grupas turnīrs Ķelnē, izslēgšanas spēles Berlīnē).

LA.lv