×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
23. jūlijs, 2012
Drukāt

Stikla jaunā seja

Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

Sadzīves priekšmetu, jo īpaši glāžu apgleznošana ir visai populāra aizraušanās. Tagad, parādoties jauniem materiāliem, ar stikla virsmas apstrādi iespējams nodarboties arī mājas apstākļos, jo šīm izejvielām nav nepieciešama termiskā apstrāde.

 

 

Konsultēja dekupāžas speciāliste un radošās darbnīcas–galerijas “Lolitas skapis” īpašniece Lolita Sīmane.

 

Materiāli

Darbam nepieciešams borskābes šķīdums spirtā, lai attaukotu stikla virsmu. Protams, var izlīdzēties ar jebkuru spirtu saturošu līdzekli. Glāzes mākslinieciskai apstrādei ideāli piemērots ir šķidrais stikls – Glitter Liner. Ar to noklāj iecerētos laukumus vai veido zīmējumus. Var izmantot arī porcelāna un mālu krūzīšu apzīmēšanai.

Košāku akcentu un faktūru šādiem priekšmetiem piešķir ar Glass effect gel, dekorēšanai kalpo arī jau dekupāžā pazīstamais Perlen Pen.

Vēl virsmu apdarei noderīgi ir švammes kociņi. Tie ir dažādu izmēru un vislabāk piemēroti lielu laukumu krāsošanai. Atšķirībā no otiņām ar tiem iegūst interesantas faktūras. Pēc izmantošanas uzreiz iemērc ūdenī, lai nesakalst, un pēc darba beigām izmazgā. Visas hobiju preces, arī šīs, diemžēl, nav lētas, toties ir ekonomiskas. Tā kā apgleznojamās virsmas sadzīves priekšmetiem nav lielas, materiāli noder ilgam laikam, un tos paralēli var izmantot arī visa veida dekupāžai.

Skaties gatavošanu soli pa solim FOTOGRĀFIJĀS šeit.

Darba gaita

1. Stikla virsmu nomazgā ar borspirta šķīdumu. Ja ir vairākas glāzes, noliek rindiņā un visas nomazgā uzreiz.

2. Ar šķidro stiklu noklāj glāzes virsmu. Atstāj nožūt, šis laiks atkarībā no kārtas biezuma ir apmēram viena stunda.

3. Otrs variants – ar Glitter Liner uz priekšmeta veido caurspīdīgu kārtiņu un kādu laukumu atstāj neapzīmētu. Pēc tam pagaida, kamēr virsma nožūst.

4. Tad ar dekoratīvo zelta krāsas gelu velk kontūras – noslēdzošās līnijas ar šķidro stiklu apstrādātajai virsmai. Taču nevis taisnas, bet gan mākslinieciski līkumotas!

5. Apstrādātajam laukumam greznumu un mirdzumu piešķir ar Perlen Pen. Šis līdzeklis ir ērti lietojums, jo tā uzgalis ir tik šaurs, ka bez piepūles var izveidot punktiņus, kas pēc nožūšanas izskatās kā greznas pērlītes.

6. Lai priekšmets iegūtu vēl elegantāku izskatu, beigu akcentus vēl iezīmē ar zelta gelu.

7. Kad darbs pabeigts, glāzi atstāj nožūt.

 

 

 

Uzziņa

Krāsas ir mitruma izturīgas un labi turas, tādēļ priekšmetus var droši mazgāt, vienīgi nav ieteicams likt trauku mašīnā.

Padoms

Ja kļūmes dēļ neizdodas dekoratīvie elementi ar Perlen Pen, tos var aizkrāsot, iegūstot pavisam interesantu rezultātu – perlamutra faktūru. Mēdz arī neizdevušos laukumus nomazgāt ar borspirta šķīdumu un krāsot vēlreiz.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+