Mobilā versija
Brīdinājums +5.2°C
Vilnis, Raimonds, Laine
Sestdiena, 29. aprīlis, 2017
7. oktobris, 2013
Drukāt

Stikla mākslinieces Martas Ģibietes personālizstāde galerijā “Istaba”

PublicitātesPublicitātes

Darbs no izstādes "Sub ob"

No 14. oktobra galerijā “Istaba” – stikli spīdīgi, stikli necaurspīdīgi, stieples, drātis, pinumi, mudžekļi un ģeometrija. Pazīstamā stikla māksliniece MARTA ĢIBIETE savā personālizstādē “Sub Ob” rādīs jaunus stikla darbus – Subjektīvos Objektus. Brīžiem kā ģeometriskas figūras, brīžiem kā dīvainu formu subjekti, – tie visdažādākajos asociatīvajos tēlos pāraug kā dzīvos organismos.

Izstādes “Sub Ob” galvenie varoņi ir stikla objekti. “Objekts” ir tik ļoti ierasts apzīmējums uz dizainu, lietišķo un laikmetīgo mākslu attiecināmiem darbiem! Šāds apzīmējums vienlaicīgi ir arī bezpersonisks un pat absurds, ņemot vērā, ka radošs indivīds katru no tiem veidojis kā atsevišķu, unikālu darbu. Martas Ģibietes radītie stikli noteikti ir subjektīvs skatījums telpā un pasaulē. Lielāko daļu “Sub Ob” darbu māksliniece veidojusi savā ierastajā „bubaku” tehnikā, kaut izstādē iekļauti arī izņēmumi un atsevišķi, publikai nezināmi “vecāki subjekti”.

Marta Ģibiete noteikti pieder pie tiem māksliniekiem, kas Godam nes Latvijas vārdu pasaulē. Māksliniece regulāri piedalās starptautiskos simpozijos (Čehijā, Ukrainā, Ungārijā, Dānijā, Igaunijā, Latvijā) un mākslas izstādēs (Čehijā, Japānā, Bulgārijā, Polijā, Azerbaidžānā, Lietuvā, Krievijā, Somijā, ASV, Vācijā, Igaunijā, Holandē, Francijā, Ungārijā, Beļģijā, Latvijā). Martas Ģibietes darbi atrodas publiskās kolekcijās muzejos – Latvijā un ārpus tās robežām.
“Sub Ob” ir septītā mākslinieces personālizstāde. Viena no tām – “Istabaugi” jau piedzīvota galerijā Istaba 2007. gadā.

Izstādi atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds. Tā apskatāma līdz 16. novembrim.

Pievienot komentāru

VNĪ: Tabakas fabrikas pielāgošana JRT vajadzībām par 95% pabeigtaBijušās Tabakas fabrikas ēkas Miera ielā 58A, Rīgā pielāgošanas darbos Jaunā Rīgas teātra (JRT) vajadzībām būvnieks SIA "Abora" aprīlī ir pabeidzis 95% plānoto iekšdarbu, turpinās darbi pie fasādes siltināšanas un apkārtējās teritorijas iekārtošanas.
Draugiem Facebook Twitter Google+