Latvijā
Novados

Stiklu ciema iedzīvotāji pamazām atgriežas mājās0

Foto: Artūrs Andrejs Blomkalns, Valsts policija

Kūdras purva un meža ugunsgrēka Valdgales pagastā radītā piedūmojuma dēļ iepriekš evakuētie Stiklu ciema iedzīvotāji pamazām atgriežas mājās, aģentūrai LETA pastāstīja Ventspils novada domes priekšsēdētājs Aivars Mucenieks (ZZS).

Viņš norādīja, ka cilvēki, kuri vēlas atgriezties savās mājās, to var izdarīt pret parakstu, ka viņi paši uzņemas atbildību par savu drošību. Mucenieks gan nevarēja nosaukt precīzi, cik iedzīvotāju nolēmuši atgriezties savās dzīvesvietās, bet, ņemot vērā Stiklu nelielo teritoriju, mājās atgriezušies daži desmiti cilvēku.

Mucenieks piebilda, ka Stiklu internātskolas skolēni joprojām mitinās citviet un viņi tik drīz neatgriezīsies ciemā.

Pēc Mucenieka rīcībā esošās informācijas, kūdras purva un meža ugunsgrēks Valdgales pagastā neapdraud Stiklu iedzīvotājus, jo vējš ir mainījis virzienu, aizvirzot ugunsgrēka dūmus citur.

Arī Talsu novada pašvaldības policijas priekšnieks Māris Grīnvalds aģentūrai LETA uzsvēra, ka ugunsgrēks neapdraud Talsu pilsētu un tās apkārtni. Pēc viņa teiktā, neviens īpašums neesot ugunsgrēka tuvumā.

Visu aizvadīto nakti ugunsdzēsēji ar palīgiem no citiem dienestiem turpināja dzēst plašo kūdras un meža ugunsgrēku Talsu novada Valdgales pagastā, taču pagaidām joprojām nav izdevies pilnībā ierobežot uguns izplatīšanos, aģentūru LETA no rīta informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) preses pārstāve Inta Palkavniece.

Līdz ar to šī paaugstinātās bīstamības ugunsgrēka dzēšanas darbi turpinās jau vairāk nekā 90 stundas no vietas.

Ugunsgrēka radītais sadūmojums un smaka jūtama tuvākajās pilsētās. Tāpat dūmi veido smogu Lietuvas ziemeļos.

Saistītie raksti

Ugunsgrēka dzēšanā iesaistās dažādi dienesti, taču brīvprātīgos, kuri grib palīdzēt, ugunsdzēsēji pagaidām nevēlas ņemt talkā, jo situācija notikuma vietā ir sarežģīta un cilvēkiem bez ekipējuma un zināšanām ugunsgrēku dzēšanā ir bīstama.

LETA jau ziņoja, ka ugunsgrēks Valdgalē izcēlās otrdienas vakarpusē, iespējams, kūdras ieguves rezultātā, iepriekš informēja Valsts meža dienestā.

VUGD izplata paziņojumu: noliedz publiski izskanējušo viedokli

VUGD šodien izplatījis paziņojumu reaģējot uz publiskajā telpā izplatījušos viedokli par glābšanas darbu organizēšanu.

LA.lv