×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
6. marts, 2013
Drukāt

Stilīga grīda no neparasta lamināta

Mūsdienās cilvēki, ja vien finansiāli var atļauties, grīdām izvēlas dārgākus un izturīgākus laminātus. Turklāt šodien tos var atrast gluži neparastus, piemēram, fotolaminātu un ādas laminātu.


 

Īpaši stilīgu grīdu cienītājiem patiks fotolamināts. To parasti izmanto vietās, kur nepieciešams piesaistīt uzmanību. Šis oriģinālais grīdas segums izturības ziņā neatpaliek no augstākās klases materiāliem, jo tiek izgatavots uz 10,5 mm biezas HDF bāzes. Ir vairākas fotolamināta izgatavošanas tehnoloģijas. Ražotājs “Kandl” izmanto klasisko tehnoloģiju: zīmējumu printē uz speciāla papīra, pielīmē HDF pamatam un pārklāj ar sveķu kārtu. Bet uzņēmums “Falquon” lieto jauna veida tehnoloģiju un zīmējumu drukā tieši uz HDF plāksnes, tādējādi ietaupot vienu operāciju. Šādā veidā uz lamināta var nodrukāt ornamentu, gleznu, tepiķi, dabas vai jūras ainavu, seno romiešu orģiju skatus un jebkuru fotogrāfiju. Šāds segums atkarībā no pamatmateriāla un apjoma var maksāt no 10 līdz 70 latiem. Lamināta zīmējuma paraugus var izvēlēties no uzņēmuma piedāvājuma vai sagatavot pats. Pasūtījuma izpildīšanas laiks vairākas nedēļas.

Ekstravaganti ir dabs­kās ādas grīdas seguma paneļi, ko ražo “Corium Granorte”. Tas ir principiāli jauns produkts un piedāvā pavērsienu interjera dizainā. Āda rūpnīcā tiek samalta un par jaunu sapresēta, imitējot čūskas, krokodila, strausa ādu vai saņurcītu dabisko ādu. Segums veidots uz ūdens izturīgas, blīvas 6 mm biezas HDF bāzes. Augšējais seguma slānis izgatavots no 2,5 mm biezas ādas. Plāksnēs ievietotas 1,5 mm bieza korķa kārtas, kas veicina skaņas un siltuma izolāciju. Mikroslīpās paneļu malas un divkomponentu ūdens laka “Aqua2k” piešķir virsmai izsmalcinātu raksturu un aizsargā no nodiluma, triecieniem, mitruma un temperatūras svārstībām. Standarta plākšņu izmēri ir 910x194x10,5, 610x388x10,5, 388x388x 10,5 mm, tās stiprina ar “Uniclic” slēdžiem. Ādas lamināts maksā Ls 55,5 m2. Materiālu ražo siltajā krāsu gammā, ieskaitot arī melnu un baltu.

Moderna ādas grīda slāpē troksni, ir mīksta un maiga, tās virsmai patīkami pieskarties, turklāt ļauj izbaudīt ādas aromātu. Materiāls ir jutīgs pret mitrumu un temperatūras izmaiņām, tāpēc to izmanto slēgtās telpās ar pastāvīgu mitrumu un temperatūru. Staigāt pa segumu vislabāk bez apaviem, jo āda nav draugos ar smailiem papēžiem. Ja to neliks kāpnēs, bet guļamistabā, segums kalpos ilgu laiku. To kopj ar speciālajiem līdzekļiem.

Jaunums ir arī ražotāja “Haro” lamināts “Celemo”, ko ražo, ārkārtīgi stipri sapresējot koka putekļus. Iegūtā akmens cietā masa kalpo par pamatu akmens plāksnēm līdzīgam grīdas segumam. Cena nav maza, ap Ls 50, tomēr tā cietība ļauj prognozēt ļoti ilgu kalpošanas laiku. Pēdējā laikā novērota tendence, ka mājokļu saimnieki, mainot laminātu, izvēlas jau stabilākas seguma markas, kuras kalpos ilgāk. Plānāks materiāls var ar laiku izliekties un bojājas savienojuma vietas.

Savdabīgs un vēl tirgū maz apgūts produkts ir lamināts, ko veido, tradicionālā lamināta virsējam slānim uzlīmējot 2 mm koku dabīgā cēlkoka. Tas pēc ārējā izskata atgādina parketu, tomēr ar mazākām remonta iespējām.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+