Kultūra
Mūzika

“Stilīgākā albuma atklāšana uz planētas” – vaļā vērts Kaspara Zemīša otrais disks0

Publicitātes foto

Trešdienas vakarā mūzikas namā “Daile” Kaspars Zemītis atklāja savu solo albumu “Vētra klusumā”. “Vētra klusumā noteikti esmu es pats,” saka izcilais ģitārists, uzsverot, – savā jaunajā solo albumā, kas karjerā ir jau otrais, viņš vēlējies apkopot to mūziku, kas nu jau kļuvusi par viņa vizītkarti, ko viņš spēlē ikdienā un kas viņam ir svarīga.

Emīla Dārziņa brīnišķīgais melanholiskais valsis, Kaspara veidotās latviešu tautas dziesmu apdares, un, protams, autordarbi. Šajā albumā centos parādīt sevi kā ģitāristu un komponistu, to, kā es jūtu ģitāru, saka mūziķis. Un katram darbam savs stāsts.” “Kuldīgas debesis” – lai kur es dotos, Latvija ir skaistākā vieta pasaulē, arī debesis pār Latviju ir visskaistākās. “Dzeltens manis kumeliņš” – ieraudzīju šo tautas dziesmu kādā mācību grāmatā un ļāvos simpātijām pret kantrī mūziku… Bet “Vētra klusumā”? Katram no mums ir cilvēki, ar kuriem jebkurā vētrā var atrast savu klusumu, bet mana vētra klusumā ir tad, kad esmu viens ar savu ģitāru,” stāsta mākslinieks. Albumā pie katra darba atrodamas arī autoru rosinājušās izjūtas.

Albuma atvēršanas vakarā Kaspara spēli ķermeņa valodā jutekliski un dvēseliski papildināja “Dzirnu” dejotāji. No skatuves griestiem karājās vizuļojošs puzlis, un nekļūdījās tie, kas jau pirms Kaspara uzstāšanās sačukstējās, ka mākslas objekts, izskatās, sastāv no diskiem. Kā teica vakara vaininieks, – tici viņam vai ne – ražošanā gadījies misēklis,tādēļ daļa disku nav laista pārdošanā, bet piekārta pie griestiem. Taču ar pārējiem diskiem, kuri vakara apmeklētājiem bija iegūstami ar visu autora autogrāfu un nu pieejami arī veikalos, viss, protams, labākajā kārtībā. Tā kā Kasparam Zemītim (1973) klāt pusapaļa jubileja, dāvanā viņam tika glezna, kas tapa turpat, pie otas ķeroties ikvienam diska atvēršanas viesim, kam pietika dūšas iejusties gleznotāja ādā.

Kaspars Zemītis bieži stāstījis – viņa pirmā izglītība saistīta ar pavisam praktiskiem darbiem un ģitārspēli iemācījies pašmācības ceļā. Tad nu ieminējos, ka šis “sižets” šķiet tā kā dzirdēts. Un, proti, Rolanda Kalniņa filmā “Četri balti krekli” Pūcīša spēlētais varonis taču arī bija telefonu montieris, kurš sācis komponēt dziesmas… Tātad esmu noskatīts no “četriem baltiem krekliem”?- atjokoja Kaspars Zemītis, “nav slikti…”

Netrūka gardas tortes, mūziķa drauga dziedātāja Intara Busuļa atbalsta un rokasspiediena, kā arī pēc saucieniem “rūgts” dzīvesbiedres Andas Zemītes skūpsta. “Stilīgākā diska atklāšana uz planētas,” secināja viena no vakara viešņām televīzijas dīva Daina Jāņkalne.

LA.lv