Kokteilis
Stilo

Stiliste Katrīna Kalnozola: šogad modē greznas detaļas un rokdarbi1

Šogad pasaules dizaineri ir apliecinājuši, ka modē ir greznas detaļas – gan juvelierizstrādājumi, gan izsmalcinātas izšūšanas tehnikas – arī stiliste Katrīna Kalnozola, liekot lietā Londonas mākslas un modes studijās gūtās zināšanas, ir pievērsusies greznu rokdarbu darināšanai.

Līdztekus deju studijas vadīšanai, Katrīna ir uzsākusi darbu pie savas pirmās apģērbu kolekcijas.

„Lai arī vispārējo kolekcijas konceptu vēlos pagaidām vēlos paturēt noslēpumā, atklāšu, ka ar jauno kolekciju vēlos lauzt priekšstatu, ka izšūšana ir vien vecmāmiņu vaļas prieks; tāpat arī senās latviešu zīmes – tajās ietvertajam spēkam nav derīguma termiņa, tas ir svaigs un mūsdienīgs. Es studēju latviešu senos rakstus, lai izšujot tos kā dekoratīvus elementus izmatotu jaunajā kolekcijā,” pastāstīja Katrīna.

Katrīna atzīst, ka viss radošais ir viņu interesējis jau kopš bērnības, taču tieši nesen gan sajūta, gan apstākļu sakritība ir veicinājusi to, ka turpmāk savu darbību viņa redz tieši modes sfērā.

„Tā ir manas būtības nepieciešamība radoši izpausties. Jau labu laiku par to domāju un meklēju īsto veidu. Laikam esmu iedvesmojusies no šā brīža, kad dabā viss atdzimst, un esmu ķērusies pie jaunas modes kolekcijas radīšanas procesa, tajā etniskais atdzimst mūsdienīgā redzējumā,” sacīja stiliste.

Pēc Katrīnas domām, viss ir uzdrīkstēšanās – gan atzīst ķermeņa skaistumu, gan radīt kaut ko jaunu.

„Mana foto sesija „Playboy” bija liela uzdrošināšanās. Pašlaik mana lielākā uzdrīkstēšanās ir mana topošā apģērbu kolekcija, ko plašākai publikai plānoju demonstrēt šā gada maijā,” piebilda Katrīna.

Saistītie raksti

Katrīna Kalnozola ir latviešu modes māksliniece un stiliste, studējusi mākslu un modi Londonā, „Instituto Marangoni”, un savu pirmo pieredzi modes industrijā ir guvusi tieši Londonā.

Pieredze gūta strādājot ar luksus modes aksesuāru un apavu dizaineri un bijušo Jimmy Choo radošo direktori Beatrix Ong, līdzdarbojusies Londonas Modes nedēļas organizēšanā, strādājusi kā stiliste „Net-a-Porter”, kas ir pasaulē atzītākais luksus zīmolu interneta veikals.

 

LA.lv