Latvijā
Politika

Stingrāk uzraudzīs karoga izgatavošanu0

Foto – Ieva Čīka/LETA

Saeima vakar galīgajā lasījumā pieņēma likuma grozījumus, kas nosaka, ka par dekoratīvos nolūkos lietota Latvijas valsts karoga vai karoga attēla zaimošanu vainīgās personas būs saucamas pie atbildības.

Grozījumi Latvijas valsts karoga likumā arī nosaka stingrāk uzraudzīt karoga izgatavošanu un izplatīšanu tirdzniecībai. Likumā jau līdz šim ir bijusi noteikta atbildība par Latvijas valsts karoga zaimošanu vai klajas necieņas izrādīšanu pret to. Tagad precizēts, ka atbildību piemēros arī par dekoratīvos nolūkos lietota karoga vai tā attēla zaimošanu vai klajas necieņas izrādīšanu pret to.

Tāpat noteikts, ka Ministru kabinetam ne vēlāk kā līdz 30. septembrim ir jānosaka kritēriji materiālam, no kāda tirdzniecībai izgatavojams Latvijas valsts karogs un Latvijas valsts karoga vimpelis, kā arī prasības karoga attēlam un sēru lentei. Līdz šim kā vienīgais tehniskais parametrs Ministru kabineta noteikumos bija noteikts karoga krāsas tonis, un tas ir nepietiekams nosacījums, lai nodrošinātu korektu Latvijas valsts karoga izgatavošanu un izplatīšanu, uzskata izmaiņu autori. Tāpēc likumā definētas konkrētas prasības arī karoga materiālam.

Likumā noteikts, ka Latvijas valsts karoga un Latvijas valsts karoga vimpeļa, kas izgatavots no auduma, noteikto prasību ievērošanas uzraudzību veiks Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC). PTAC būs tiesīgs aizliegt Ministru kabineta noteikumu prasībām neatbilstoša no auduma izgatavota Latvijas karoga izplatīšanu un pieprasīt tā izņemšanu no tirdzniecības.

LA.lv