×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
1. oktobris, 2012
Drukāt

Stingrāka kontrole

Kontrolējamo narkotisko vielu sarakstā ierakstītas jaunas psihotropās vielas. Šīs vielas ietekmē centrālo nervu sistēmu, izmaina to lietotāja uztveri, garastāvokli, apziņu un uzvedību.


 

Par narkotisko un psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu un pārsūtīšanu Krimināllikums paredz sodu ar brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem. Ja darbības veiktas ar narkotiskajām vai psihotropajām vielām lielos apmēros, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem.

Vēl bargākus sodus Krimināllikums paredz, ja narkotiskās un psihotropās vielas izgatavotas, pārvadātas vai iegādātas ar mērķi tās realizēt, kā arī par pārdošanu – ja šīs darbības veiktas ar vielām lielā apmērā, draud brīvības atņemšana uz laiku no astoņiem līdz 15 gadiem.

Lai mazinātu nelegālo narkotiku piedāvājumu un pieprasījumu Latvijā, Saeima atbalstījusi Latvijā kontrolējamo narkotisko vielu saraksta papildināšanu ar jaunām psihotropām vielām un tās saturošajiem augiem. Pieņemti grozījumi likumā “Par Krimināllikuma spēkā stāšanās un piemērošanas kārtību”. Tie paredz iekļaut psihotropo vielu un tās saturošo augu sarakstā arī sintētiskos kanabinoīdus un katinona atvasinājumus un nosaka, kāds šo vielu daudzums uzskatāms par nelielu un kāds – par lielu. Saraksts papildināts ar 33 jaunām vielām.

Lai gan Latvijā kontroles pasākumi attiecas arī uz narkotisko un psihotropo vielu sarakstos iekļauto vielu atvasinājumiem, izomēriem, esteriem, ēteriem un sāļiem, kā arī zālēm, kas tos satur, jēdzienam atvasinājumi var būt dažāda interpretācija, tādēļ arī katru katinona atvasinājumu plānots iekļaut kontrolējamo vielu sarakstā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+