×
Mobilā versija
Brīdinājums +5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
25. jūnijs, 2013
Drukāt

Stingrākas prasības

Foto - LETAFoto - LETA

“Ieroču un speciālo līdzekļu aprites likumā” tagad noteiktas stingrākas prasības ieroču nēsāšanai un atļauju saņemšanai.

 

Likums papildināts ar jaunu pantu, nosakot kārtību ieroču glabātāju un nēsātāju nosūtīšanai uz pirmreizējo, kārtējo un pirmstermiņa veselības pārbaudi. Piemēram, kārtējo veselības pārbaudi turpmāk veiks ik pēc viena līdz pieciem gadiem (atkarībā no personas veselības stāvokļa), bet ārsts vai Valsts policija varēs arī nosūtīt uz pirmstermiņa pārbaudi, ja būs radušās pamatotas aizdomas par izmaiņām personas veselībā.

Līdz šim ieroču nēsāšanas atļaujas izsniedza uz nenoteiktu laiku, tagad – uz 10 gadiem. Atgriešanās pie šādas kārtības ļaus policijai atkārtoti izvērtēt šaujamieroča glabāšanas un nēsāšanas nepieciešamību. Arī ārvalstu medniekiem un sportistiem ieroča glabāšanas atļauju izsniegs tikai uz konkrētu termiņu.

Paredzētas arī izmaiņas ieroču atļaujas izsniegšanas aizliegumā, piemēram, personām, kuras tur aizdomās par jebkura nozieguma izdarīšanu. Lai novērstu situācijas, kad īpašnieki pašrocīgi padara ieroci nederīgu lietošanai, turpmāk tas būs jānodod licencētam komersantam, kas nodarbojas ar ieroču remontu vai izgatavošanu. Ziņas par personām, kuras nokārtojušas ieroču eksāmenu, būs jāreģistrē licenču un sertifikātu reģistrā.

Likumā papildināti vispārīgie aizliegumi. Latvijā tagad aizliegta pašizgatavotu gāzes pistoļu un to munīcijas aprite, kā arī gāzes pistoļu pielāgošana vai citāda pārveidošana šaušanai ar kaujas patronām un cita veida munīciju.

Izmaiņas būs spēkā no 1. oktobra.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+