Foto – LETA

Stingrākas prasības 0

“Ieroču un speciālo līdzekļu aprites likumā” tagad noteiktas stingrākas prasības ieroču nēsāšanai un atļauju saņemšanai.

Reklāma
Reklāma

 

Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
TV24
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
RAKSTA REDAKTORS
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3
Lasīt citas ziņas

Likums papildināts ar jaunu pantu, nosakot kārtību ieroču glabātāju un nēsātāju nosūtīšanai uz pirmreizējo, kārtējo un pirmstermiņa veselības pārbaudi. Piemēram, kārtējo veselības pārbaudi turpmāk veiks ik pēc viena līdz pieciem gadiem (atkarībā no personas veselības stāvokļa), bet ārsts vai Valsts policija varēs arī nosūtīt uz pirmstermiņa pārbaudi, ja būs radušās pamatotas aizdomas par izmaiņām personas veselībā.

Līdz šim ieroču nēsāšanas atļaujas izsniedza uz nenoteiktu laiku, tagad – uz 10 gadiem. Atgriešanās pie šādas kārtības ļaus policijai atkārtoti izvērtēt šaujamieroča glabāšanas un nēsāšanas nepieciešamību. Arī ārvalstu medniekiem un sportistiem ieroča glabāšanas atļauju izsniegs tikai uz konkrētu termiņu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Paredzētas arī izmaiņas ieroču atļaujas izsniegšanas aizliegumā, piemēram, personām, kuras tur aizdomās par jebkura nozieguma izdarīšanu. Lai novērstu situācijas, kad īpašnieki pašrocīgi padara ieroci nederīgu lietošanai, turpmāk tas būs jānodod licencētam komersantam, kas nodarbojas ar ieroču remontu vai izgatavošanu. Ziņas par personām, kuras nokārtojušas ieroču eksāmenu, būs jāreģistrē licenču un sertifikātu reģistrā.

Likumā papildināti vispārīgie aizliegumi. Latvijā tagad aizliegta pašizgatavotu gāzes pistoļu un to munīcijas aprite, kā arī gāzes pistoļu pielāgošana vai citāda pārveidošana šaušanai ar kaujas patronām un cita veida munīciju.

Izmaiņas būs spēkā no 1. oktobra.