Kokteilis

Uzmanīgi! TOP-5 produkti, kurus aizliegts izmantot sejas ādas kopšanā 16

Publicitātes foto

Katra sieviete sapņo par skaistu un veselu sejas ādu. Un interneta plašumos var atrast ne mazums dažādu recepšu katram ādas tipam, kas ir alternatīvi produkti klasiskajiem kosmētiskajiem produktiem. Gandrīz ikviena no mums kādreiz ir izmēģinājusi tā saucamās “tautas metodes” ādas kopšanā, bet nereti, lai sasniegtu kāroto, neaizdomājamies par šo produktu iedarbību un arī blakusparādībām, ko tie var izraisīt.

Sejas kopšanas speciālisti nosaukuši visbīstamākos produktus, kurus nekādā gadījumā nevajadzētu lietot sejas ādas kopšanā! 

Citrons

Tā “slavinošā” iedarbība ir zināma visiem: tiek solīts, ka tas balina ādu, sašaurina poras un tās attīra. Taču citrona sula var izraisīt pretējo: iznīcināt dabisko ādas aizsargslāni un izraisīt spēcīgu kairinājumu. Turklāt, citrona sula ir foto toksiska, kas nozīmē, ka tā var izraisīt arī izsitumus un apdegumus, ja nokļūst saules gaismas iedarbībā. 

Lorem ipsum2
FOTO: Leta2

Soda 

Gandrīz visas internetā atrodamās skaistumkopšanas “receptes” cīņā pret melnajiem neglītajiem punktiem uz sejas ādas ir saistītas ar pīlingu vai skrubi, kuru sastāvā ir minēta soda. Realitātē šāda procedūra var pārvērsties par anti – skaistuma procedūru. Soda pilnībā iznīcinās ādas dabisko barjeru. Tamlīdzīgas sejas maskas un pīlingi var izraisīt ļoti strauju un katastrofālu ādas mitruma samazināšanos.

Lorem ipsum2
FOTO: Leta2

Cukurs

Ja cukurs tiek izmantotas sejas ādas kopšanā, to var salīdzināt ar mikro – stikliem, kas uzbērti uz ādas un tiek “ieberzti”  ādā, kā rezultātā, tas izraisa mikro ievainojumus, kā sekas ir iekaisusi un apsārtusi sejas āda.

Lorem ipsum2
FOTO: Leta2

Zobu pasta 

Droši vien ne reizi vien būsiet dzirdējuši, ka visparastākā zobu pasta ir spējīga darīt brīnumus ar sejas ādu vienas nakts laikā – atbrīvot no pūtītēm un pigmenta plankumiem. Patiesībā ir citādi – jebkura zobu pasta sastāv no liela daudzuma ķīmisko komponentu, kas agresīvi iedarbojas uz sejas ādu. Bet, ja arī brīnums notiek un pūtītes patiešām samazināsies vai pat pazudīs, to vietā var palikt rētas.

Lorem ipsum2
FOTO: Leta2

Majonēze 

Interneta plašumos kā viens no brīnuma līdzekļiem pret ādas sausumu ir minēta pārtikas majonēze. Tomēr ļoti svarīgi ir zināt, ka majonēzes sastāvā ir vielas, kas momentāni nobloķē sejas ādas poras un liedz tai skābekļa piekļuvi. Pēc tam tas noved pie tādām nepatīkamām sekām, kā pūtītes un melnie punkti.

Lorem ipsum2
FOTO: Leta2

Materiāls sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem, publicitātes foto

 

 

 

LA.lv