×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
25. septembris, 2013
Drukāt

Stipendijas izcilajiem studentiem

LETALETA

Stipendiju lielums ir no 1000 līdz 7000 latiem gadā un, lai tām pieteiktos, vidējai atzīmei jābūt vismaz 7,5 balles. Šajā studiju gadā iecerēts stipendijām kopumā tērēt 150 000 latu, bet par to, cik stipendiju piešķirt, vēl lems stipendiju komisijas. Šogad LU Fonds piedāvā iespēju pieteikties trim jaunām Jauno pētnieku stipendiju programmas stipendijām: LU Juridiskās fakultātes bakalaura un maģistra studenti var pieteikties Gunāra un Ināras Blumbergu stipendijai, Juridiskās fakultātes maģistrantūras studenti var pretendēt arī uz Administratoru asociācijas stipendiju, savukārt LU Datorikas fakultātes studentiem šogad būs iespēja pieteikties “4finance” IT pētniecības stipendijai.

LU dižmecenāta Kristapa Morberga stipendijas piešķirs par kopējo summu 35 000 latu. Uz stipendijām var pretendēt LU, kā arī Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studenti.

Centīgākie un motivētākie eksakto zinātņu studenti aicināti pieteikties Jāņa Priedkalna Medicīnas zinātņu pētniecības fonda stipendijai. Savukārt LU Fizikas un matemātikas fakultātes studentiem ir iespēja pieteikties “Sidrabes” cietvielu fizikas stipendijai, bet “Olainfarm” stipendijai aicināti pieteikties LU Ķīmijas fakultātes studenti. “VALPRO” stipendijai var pieteikties LU Ķīmijas fakultātes, RTU un Latvijas Lauksaimniecības universitātes studenti.

Pirmā kursa studentiem ir iespēja pieteikties LU Fonda administrētajām “Novadu stipendijām”. Tās attiecīgajā pašvaldībā deklarētajiem pirmkursniekiem piedāvā Jelgavas novada, Saldus novada un Salaspils novada pašvaldības.

Labākie humanitāro zinātņu maģistrantūras studenti var pretendēt uz profesora Ernesta Felsberga piemiņas stipendiju.

Lai piedalītos stipendiju konkursā, pretendentiem jāaizpilda elektroniska pieteikuma anketa mājas lapā www.fonds.lv.

PIEREDZE 


Linda Reneslāce, LU Juridiskās fakultātes maģistrantūras 1. kursa studente. Pērnajā studiju gadā saņēma Kristapa Morberga stipendiju: “Stipendijas iegūšana, manuprāt, nebija viegla. Līdz ar dokumentiem iesniedzu diplomu un atzinību par dalību tiesu izspēlēs. Bija jāiet arī uz interviju ar komisiju. Stipendijai pieteicos tikai pēdējā studiju gadā. Iepriekš pietrūka drosmes. Līdztekus strādāju sporta klubā, tomēr ienākumi bija mazi. Tāpēc stipendiju tērēju gan ikdienas vajadzībām, gan juridiskās literatūras iegādei. Šogad nepieteikšos nevienai LU Fonda stipendijai, jo nu strādāju advokātu birojā un ienākumi ir auguši.”

Jānis Cepurītis, LU Teoloģijas fakultātes maģistrantūras 1. kursa students, saņēmis Žaņa Lappuķes piemiņas stipendiju: “LU Fonds būtībā atbalsta rītdienas cilvēkus, kuri cenšas un cer uz kaut ko vairāk. Arī Ž. Lappuķes stipendija paredzēta kā atbalsts izcilībai. Jāsaka gan, kad pats pieteicos stipendijai, man vidējā atzīme bija tikai 7,5 balles. Taču stipendijai atbildu tajā ziņā, ka esmu luterāņu mācītājs; iepriekš absolvējis Lutera akadēmiju. Beidzot bakalaura studijas, par bakalaura darbu saņēmu 10 balles, arī visas atzīmes pēdējā semestrī bija 10 balles. Stipendiju tērēju, lai iegādātos portatīvo datoru un studijām noderīgas grāmatas.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+