×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
17. aprīlis, 2012
Drukāt

Stipendijas jaunajiem pētniekiem

Šveices Stipendiju fonds, kas atbalsta doktorantūras studentu un jauno zinātnieku pētījumu veikšanu Šveices zinātniskajās institūcijās, no pieciem Latvijas iesniegtajiem projektiem šogad finansēs divus, piešķirot tiem 96 000 latu, kas segs pētnieku – Ilgas Kokorītes un Iļjas Feščenko – atalgojumu un ceļa izdevumus.

 

Kā informēja Valsts izglītības attīstības aģentūrā (VIAA), Kokorīte no Latvijas Universitātes (LU) Ģeogrāfijas un zemes zinātņu fakultātes Vides zinātnes nodaļas gadu Šveicē pētīs, kā piemērot jaunu sensoru tehnoloģiju, lai analizētu ūdens nogulšņu apmaiņas procesus. Savukārt LU Fizikas un matemātikas fakultātes pētnieks Iļja Feščenko gadu pavadīs Frīburgas universitātē, lai pētītu, cik saskaņoti darbojas atomi, uz kuriem iedarbojas ar polarizēti modulētu lāzera gaismu.

Stipendijas jaunajiem pētniekiem piešķīra Šveices Stipendiju fonds, kopā apstiprinot 58 projektus par summu 4,8 miljoni Šveices franku (2,8 miljoni latu). Finansējumu saņēma divi Latvijas, 21 Čehijas, trīs Igaunijas, 21 Polijas, četri Bulgārijas un septiņi Rumānijas projekti.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+