×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
17. janvāris, 2012
Drukāt

Stipendijas praksei un pētniecībai ASV

Foto - LETAFoto - LETA

Šā gada pavasarī un vasarā uz ASV dosies 25 Baltijas valstu pārstāvji, lai papildinātu profesionālās zināšanas un prasmes Baltijas – Amerikas Brīvības fonda (BAFF) piedāvāto stipendiju programmās.


 

Stipendijas ir ieguvuši un pusgadu līdz gadu ASV pavadīs 11 Latvijas, astoņi Igaunijas un seši Lietuvas studenti un zinātnieki, informēja fonda BAFF programmas reģionālā vadītāja Ilze Doškina.

Pagājušā gada nogalē noslēdzās BAFF trešais stipendiju konkurss. Fonds saņēma 104 pieteikumus – 97 no augstskolu studentiem un absolventiem, kas vēlējās piedalīties BAFF profesionālās prakses programmā, un septiņus no zinātniekiem, kas vēlējās veikt pētījumus ASV universitātēs un zinātniskajos centros. BAFF profesionālās prakses programmas dalībnieki sešus līdz 12 mēnešus praktizētos kādā no Amerikas uzņēmumiem. Katram programmas dalībniekam BAFF piešķir līdz 30 000 ASV dolāru (16 380 latu) lielu stipendiju. Zinātnieki ASV veiks pētījumus astronomijā, mež­-
saim­niecībā, informācijas tehnoloģijā, ģenētikā, kā arī politiskajā vēsturē. Zinātniekiem maksimāli pieejamais stipendijas apjoms ir 60 000 ASV dolāru (32 760 lati).

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+