Viedokļi
Aptaujas

Pēc kādiem principiem pašvaldības piešķir stipendijas augstskolu studentiem?0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto – LETA

Pēc kādiem principiem pašvaldības piešķir stipendijas augstskolu studentiem?

 

Jānis Baiks, Valmieras pilsētas domes priekšsēdētājs: “Pašlaik mums, tāpat kā daudzviet citur Latvijā, ļoti trūkst mediķu, tāpēc ar stipendijām atbalstām topošos ārstus. Katru gadu Vidzemes slimnīca sniedz ieskatu par stāvokli un mēs lemjam, kuri četri studenti saņems atbalstu. Mūsu programma, ja tā var teikt, ir kompleksa. Jaunajos īres namos, ko uzbūvēja “Valmieras namsaimnieks”, piešķiram dzīvokļus arī jaunajiem speciālistiem, viņu vidū ir arī mediķi. Turklāt stipendijas piešķiram arī tiem vidusskolu audzēkņiem, kam vidējā atzīme ir vismaz 8,5. Tas sekmē labi apgūt visus mācību priekšmetus, arī fiziku un ķīmiju.”

 

Inga Bērziņa, Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja: “Līdz 20. augustam gaidīsim pieteikumus konkursā par stipendiju novada talantīgajiem jauniešiem. Jaunajā mācību gadā 70 eiro mēnesī saņems astoņi topošie speciālisti. Lai iegūtu stipendiju, kandidātam jābūt deklarētam Kuldīgas novadā vai jāmācās kādā no mūsu novada skolām, vidējai atzīmei jābūt 7,5 un augstākai. Pretendentam jāatbilst vēl kādam no šādiem kritērijiem: ir no trūcīgas vai maznodrošinātas ģimenes; bārenis; viņu audzina viens no vecākiem; ir no daudzbērnu ģimenes (trīs un vairāk bērnu līdz 18 gadiem); ir panākumi vidusskolas mācību priekšmetu olimpiādēs. Galvenie līguma nosacījumi: studentam regulāri jāapmeklē studiju nodarbības un jābūt sekmīgam. Ja stipendiāts nenokārto sesiju vai pārkāpj citus līguma nosacījumus, piešķirtā stipendija ir jāatmaksā. Finansējums paredzēts no mērķa ziedojuma vai Kuldīgas novada pašvaldības budžeta līdzekļiem.”

 

Vents Krauklis, Valkas novada domes priekšsēdētājs: “Katru gadu konkursa kārtībā no jauna piešķiram desmit stipendijas tiem topošajiem speciālistiem, kuri mums ir īpaši vajadzīgi, piemēram, skolotāji. Šogad neparasti, ka atbalstām arī žurnālistikas studentu. Mums ir vajadzīgs arī futbola treneris.”

LA.lv