Mobilā versija
+15.1°C
Pēteris, Pāvils, Pauls, Paulis
Ceturtdiena, 29. jūnijs, 2017
10. februāris, 2015
Drukāt

Lietuva stiprina armiju

Foto - LETAFoto - LETA

Lietuvas aizsardzības ministrs Jozs Oleks

“Lietuva guvusi daudz mācību no Krievijas un Ukrainas konflikta,” LRT televīzijai sacījis Lietuvas aizsardzības ministrs Jozs Oleks, stāstot par valsts aizsardzības politikas vadlīnijām laika posmam no 2015. līdz 2020. gadam.

“Vērojot neskaidro kara sākumu, esam pieņēmuši lēmumus par ātrās reaģēšanas spēkiem, par likumiskās bāzes mainīšanu. Redzam, cik daudz tiek izmantotas informatīvās un kiberlietas, un stiprinām arī šo jomu. Runājot par bruņojumu – tā ir tālvadāmo lidaparātu izmantošana, lielāka darbības rādiusa bruņojums, un tā tālāk,” viņš norādījis. Jaunajās aizsardzības vadlīnijās lielākā uzmanība pievērsta valsts aizsardzības potenciāla stiprināšanai – personāla komplektēšanai, karavīru apbruņošanai un apmācīšanai, mācību bāzes stiprināšanai un sabiedroto iesaistīšanai kopējā aizsardzībā. “Armija tiks labāk komplektēta, tiks apbruņots katrs karavīrs, iegādāts tāds militārā potenciāla papildinājums kā prettanku bruņojums,” viņš piebildis.

Pievienot komentāru

Itālija draud vairs neuzņemt nelegālos migrantus (1)Ārvalstu kuģi, kuros tiek vesti jūrā uzņemtie nelegālie imigranti, Itālijas ostās netiks uzņemti, ja vien citas Eiropas Savienības (ES) valstis neuzņemsies lielāku atbildības slogu imigrācijas krīzes risināšanā, trešdien pavēstīja augsta ranga informācijas avots valdībā.
Draugiem Facebook Twitter Google+