×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
26. jūnijs, 2015
Drukāt

NATO stiprina klātbūtni Austrumeiropā (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

NATO dalībvalstu aizsardzības ministri apspriedē Briselē vienojušies par alianses klātbūtnes pastiprināšanu tās austrumu flangā, reaģējot uz jaunajām drošības problēmām, ko izraisījusi Krievijas agresija pret Ukrainu.

NATO pastiprinās savu klātbūtni Austrumeiropā, lai atturētu Maskavu no iespējamās agresijas un vairotu Krievijas pierobežā esošo sabiedroto pārliecību. Ministri vienojās pastiprināt jaunveidojamos ātrās reaģēšanas spēkus, kopējo vienību palielinot līdz 40 000 vīru, paziņoja NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs. Ātrās reaģēšanas spēku sastāvā paredzēts izveidot arī 5000 vīru lielu triecienvienību, kuru iespējams iesaistīt kaujasdarbībā 48 stundu laikā. Ministri arī vienojās par pasākumiem, kas nodrošinās iespējas ātrāk pārsviest alianses spēkus gan manevru, gan krīžu gadījumos. Tika saskaņoti plāni izvietot Austrumeiropā sešus nelielus komandpunktus, kas sniegtu atbalstu plānošanā un manevru rīkošanā Igaunijā, Latvijā, Lietuvā, Bulgārijā, Polijā un Rumānijā. Līdz gada beigām, katrā no štābiem strādās aptuveni 40 virsnieki. NATO Ukrainai sniegs papildu palīdzību atmīnēšanas darbos un gaisa telpas uzraudzībā, teica alianses ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs, vienlaikus mudinot Kijevu turpināt reformu īstenošanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nu ja 40 vīri plānotāji un tad pēc 48h kad saņems pavēli ,tad jau labāk ja ir griba lai izvieto Igaunijā,Latv. Lietuvā tos 5000 karēvjus, katrā pa 1600. Tad nu vel pretgaisa un aviāciju ,tā lūk butu jau reāla lieta. JA kas tad vai nu noraksta ,vai blicējas.

Draugiem Facebook Twitter Google+