×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
24. jūlijs, 2016
Drukāt

Ar “Gribu Tevi Atpakaļ” stiprinās emocionālo saikni, bet praktisko? (26)

Brīvības piemineklis un mākoņi.Brīvības piemineklis un mākoņi.

Foto - LETA

Latvijas Institūts (LI) aizsācis sociālu kustību “Gribu Tevi Atpakaļ”, aicinot Latvijas iedzīvotājus ar personīgu un emocionālu vēstījumu vērsties pie saviem emigrējušajiem tuviniekiem un draugiem. Sak – jūs esat mums svarīgi, un Latvija vienmēr būs jūsu mājas.

Interesenti tiek aicināti sociālajos tīklos izvietot savus attēlus video vai tekstuālos aicinājumus, pievienojot tēmturi #GribuTeviAtpakaļ. Tuvākajā laikā tikšot radīta iespēja nosūtīt arī personiskus vēstījumus (elektroniskas pastkartītes) aizbraukušajiem tuviniekiem. Kampaņas aktivitātēm var sekot līdzi LI izveidotajā sociālā tīkla “Facebook” sadaļā “Kaut kas mīļš no Latvijas” un institūta mājas lapā.

“Mēs, Latvijas cilvēki, esam saistīti vienotā sociālā asinsritē, un šajos nemierīgajos laikos mums vienam par otru, par savējiem ir jārūpējas. Ir pienācis laiks skaidri pateikt, ka gribam redzēt mūsu tautiešus atgriežamies Latvijā – tad, kad viņi tam būs gatavi. Pagaidām – kaut vai tikai uz vasaras brīvdienām, Dziesmu svētkiem vai Latvijas simtgades svinībām,” teica LI direktore Aiva Rozenberga.

Tomēr, paskatoties no aizbraucēja skatpunkta, valsts iestāžu oficiālie signāli varētu šķist, mazākais, pretrunīgi. “It kā ar vienu roku mums māj, lai atgriežamies, bet ar otru atgrūž,” skeptiski vērtēja kāds Zviedrijā strādājošs tautietis. No vienas puses, LI ar emocionāliem vēstījumiem mēģina “spiest uz jūtām”, taču ar praktisku palīdzību neveicas. Pirms trim gadiem valdībā pieņemtais Reemigrācijas plāns, kurā runāts par atbalstu atgriezties gribošajiem, tiek īstenots ļoti lēni un negribīgi. Arī Ekonomikas ministrija šopavasar savā pārskatā par plāna īstenošanu atzinusi, ka faktiski sasniegtie rezultāti atšķiras no plānotajiem. Būtisks šķērslis plāna sekmīgai īstenošanai esot bijis pasākumiem nepieciešamā finansējuma trūkums. Saskaņā ar institūciju sniegto informāciju 2014. gadā reemigrācijas atbalsta pasākumu īstenošanai valsts budžetā tika piešķirti 276,3 tūkstoši eiro, pērn 614,0 tūkstoši, šogad – 607,8 tūkstoši, kas ievērojami atšķiras no plānotā. Tādēļ vairāki atbalsta pasākumi tiek īstenoti daļēji vai netiek īstenoti vispār. Piemēram, nav noteikta institūcija, kas sniegtu konsultācijas un nodrošinātu informāciju jautājumos par pārcelšanos un uzturēšanos Latvijā, bet Repatriācijas likumā tā arī netika paplašināts materiālās palīdzības saņēmēju loks.

Reemigrācijas atbalsta pasākumu plāna izpildes termiņš beigsies šī gada nogalē. EM parlamentārais sekretārs Vilnis Ķirsis gan pauda cerību, ka atbalsta pasākumi tiks turpināti. Ļoti iespējams, ka turpmāk reemigrācijas jautājumi varētu būt tieši premjera pārraudzībā, nevis atsevišķas ministrijas rokās.

A. Rozenberga gan nepiekrīt bažām, ka aizbraucējiem tiktu raidīti pretrunīgi signāli: “Šīs kampaņas vēstījums nav “brauciet mājās tagad un tūlīt”. Mēs vēlamies cilvēkiem palīdzēt saprast, ka viņi šeit ir un būs gaidīti. Tas ir ļoti svarīgi no psiholoģiskā viedokļa. Laika gaitā starp aizbraucējiem un palicējiem rodas atsvešināšanās, pat ja viņi ir labi draugi vai radinieki. Mēs vēlamies saglabāt šo emocionālo saikni. Protams, praktiskā puse ir svarīga, bet nav jau noslēpums, ka daudzi ir aizbraukuši nevis ekonomiskās situācijas, bet attieksmes dēļ, jo saskārušies ar nenovērtēšanu, necieņu vai negodīgu rīcību.” Viņa arī izteica cerību, ka šī iniciatīva pāraugs par plašāku sociālu kustību, mudinot ikvienu veidot tādu Latviju, kādā mums pašiem patiktu dzīvot un kurā aizbraucēji gribētu atgriezties. LI kopā ar Latvijas Pašvaldību savienību (LPS) plāno rudens pusē sākt apmācības pašvaldībām par dažādiem jautājumiem, tostarp par palīdzību tiem, kas vēlas atgriezties dzimtenē.

Pievienot komentāru

Komentāri (26)

 1. My name is Monice Carlos i want to give thanks and i will always give thanks to Dr Bello who brought back my lover that has left me for 6 years within 48 hours, i have said about this last week but i promised to always tell people about this every week end so that those that did not read about it last will read about it this week, i have been looking for how to get my man back to my life because i love this man with the whole of my heart, i could not replace him with any body,one day i was doing some research on the internet when i saw a lady giving thanks to Dr Bello and telling the world how he helped her i was so shocked i could not believe it because i never taught that there are powers that can bring back lost love, then that was how i decided to contact him too because i do really need my lover back,when i contacted him i told him everything and he told me not to be worried that my lover will surely be back to my arms within 48 hours at first i could not believe because i was thinking how could somebody that has gone for 6 years come back within 48 hours,so then i decided to watch and see,unbelievable within the next
  48 hours i got a call from unknown number so i decided to pick the call the next thing i could hear was my love voice he was pleading and begging me on the phone that i should forgive him that i should forget all that have happened that he did not know what came over him,he promised not to live for any reason, that he was really sorry for what he did,i wasc so surprised because i never believed that this could happen,so that was how i accepted his apology and the next morning he came to my house and still pleading for me to forgive him i told him that everything is okay that i have forgiven him, that was how we started again and now we are married, i promised to say this testimony in radio station, commenting this testimony is still okay but before this month runs out i promise to say this in radio station and i will,sir thank you very much.World please am begging you people to try and thank this man for me,or if you need his help here is his email address: (ADEYEMIBELLO1990@GMAIL. COM OR
  WHATSAPP HIM ON +2348107996445) or call him on +2347035594773.

 2. ta jau sie pelna naudu un nepavisam mazu zinu cilvekus kas to vien dara raksta projektus kurus neviens nemuzam nerealizes bet musu valsti vis notiek virtuali nemaz nav japiepulas.bet nauda kabatai

 3. Es vēlos pateikties Dr Goko par apvienojot atpakaļ manu ex ka es zaudēju par pēdējo 1 gadu un 4 mēnešus, es sazināties ar šo lielisko ārstu izlasot liecības viņam dalīta ar cilvēkiem, viņš ir palīdzēt, kā arī, lai būtu godīgi, es nekad uzskatu, ka bet es tikai manu prātu, lai sazināties ar viņu un dod viņam izmēģināt, bet viņš pierādīt mani nepareizi, piešķirot mana sirds vēlmi, es esmu ļoti priecīgs, ka Dr. Goko atvest manu ex man, ko vēl es varu teikt, bet paldies, WhatsApp viņam +2348056398964

 4. Aizskrējusi kā vēja plēsta tā Rozenberga ,kad Laimdotas valdība bruka,baigā direktore atradusies ,aicinātāja,pati labās vietās strādājusi

 5. Es atgriezos tevzeme , dzimtaja Aizpute no Anglijas , kur nodzivoju 10 gadus . Aizputes Domei ludzu pieskirt dzivokliti ar dalejam ertibam bet atteica . Luk ta mus sagaida atpakal . Butu zinajis , ka tada attieksme , nebutu braucis .

 6. Ja nonākat slimnīcā un no palātā gulošajām sešām seniorēm tikai divām nav problēmu ar rēķina apmaksu par ilgstošu ārstēšanos slimnīca, tad atcerieties – viņām bērni strādā Anglijā. Pārējām , Latvijā dizvojošo bērnu mātēm tā ir liela problēma.(piemērs no reālas situācijas slimnīcā, kur pat 2.grupas invalīdam ar mazu pensiju ap 200 eiro mēnesī ir jāmaksā 90 eiro par ārstēšanos, bet dēls ir pirmās grupas invalīds)) Kurš būs tik vieglprātīgs, izņemot “LATVIJAS INSTITŪTU”, kas, pretēji veselajam saprātam, mēģinās sagandēt arī tām divām mātēm mūža nogali. Tas ir vidējais rādītājs, ja nerunājam par atsevišku bagāto bērnu vecākiem. Ja jau Latvijā viss būtu tik labi, tad taču Kučinska valdība neplānotu kārtējo reizi aplaupīt jau tā trūcīgos pensionārus, atņemot 1% medicīnas aprūpei valsts ierēdņiem, aplokšņu algu saņēmējiem un pat strādājošajiem, kas nopelna tik maz, ka nav spējīgi samaksāt savai veselības aprūpes pieejamībai nākotnē nieka 25 eiro mēnesī, bet valdībai jāaplaupa pensionāri (sociālā budžets 74% pieder pensionāriem pensiju izmaksām un indeksācijai)).

 7. 100% pievienojos Ihaha komentāram!

 8. Tieši tā, piekrītu tiem, kas saka, ka tā ir tikai pilnīgi tukša, bezjēdzīga, jau tā diezgan trūcīgo naudas līdzekļu izšķiešana.
  Iespējams, ka kādam no tuvākā lielās siles loka bija nepieciešams darbs.
  Še kur rekur, te būs.
  Formāli kaut kādas aktivitātes tiks veiktas ķeksīti., pāris miljoni algās, reklāmas, kancelejas izdevumos tiks iztērēti, viss kārtībā.

  Ihaha 24. jūlijs, 2016 10:37
  Atbildēt
  Vispirms vajag palīdzēt tiem, kas vēl aizķērušies Latvijā! Normālas algas un pensijas, pieejamu medicìīnu. Tā būs vislabākā reklāma.
  100% piekrītu.

 9. Latvijas institūtam nepiestāvoša un padumja pekstiņu taisīšana, kas maksā taču naudu, kas nomesta zemē.

 10. Praktiski-nav un nebūs ne ienākuma nodoklis pēc maksātspējas,ne samazināta PVN likme pārtikai,ne slimokases! Par vairākkārt mazākām algām,pensijām un bērnu pabalstiem pat nerunājot.

 11. Latvijas institūtam necienīga un nepiestāvoša pekstiņu taisīšana.

 12. …..Tuvākajā laikā tikšot radīta iespēja nosūtīt arī personiskus vēstījumus (elektroniskas pastkartītes) aizbraukušajiem tuviniekiem…….Ha Ha ha , tās noteikti būs par maksuKam tas vajadzīgs..Draugiem.lv un citos sazņas līdzekļos es jau sen rakstu un sūtu mīlus un siltus vārdus un sveicienus.

 13. Nesen intervijā premjera izstrādājums ( arī viņu citādi saukt nevar) ,ka nesaukšot atpakaļ uz Latviju savu dēlu no Vācijas ,kur viņš strādā fundamentāļās fizikas pētījumu jomā,jo te Latvijā tāda zinātnes nozare nepastāv un dēls bankā strādāt negribot.

 14. Te var sniegt konkrētu ieguldījumu šī saukļa realizēšanā, parakstoties par varas vajāta pilsoņa atgriešanos:
  ej.uz/paransi

 15. Manai draudzenei no Liepājas atgriežoties no dzīves ārzemēs(Amglija) patreiz notiek tiesu darbi ar Bāreņtiesu,jo bērns sākumā,nespējot veidot-formulēt teikumus latviski no angļu valodas tika pamatīgi vajāts,izsmiets no skolotāju puses…Tika uzlikta “diagnoze” autists…izsmēja kopā ar skolniekiem!!!
  Skolotāja pasauca bērnu klases priekšā un jautāja,Tev māmiņa ir situsi?! Bērns arbild,ka pie eglītes Zemassvētkos ir parādīts žagars.Skoltājas secinājums-FIZISKA VARDARBĪBA!!!
  Skolotāja-Bērniņ,Tevi mamiņa ir kādi saukājusi?! Bērns-Kad risinājām mājas uzdevumus ,māmiņa pateikusi…Kas Tu stūlbs ,ka nesaprot?! Skolotājas secinājums-MORĀLA VARDARBĪBA!!!
  Draudzene to tikai dara,kā ved bērnus pie psihologa,nāk sociālais dienests ar pārbaudēm,testa uzdevumi psihologa klātbūtnē,jāapmeklē leksijas bērnu audzināšanā…
  Ap augusta beigām būs Bāriņtiesa,lai atņemtu 3 Bērnus sievietei,kura tos audzina viena,jo ex.vīrs apprecēja viņas ex.labāko draudzeni.
  Sievietei ir divas augst.izgl.pedagoģijā un mākslā.
  Tā r integrācija aizbraucējiem Latvijā?!

 16. Tas ir bērnišķīgi uzticēties Latvijas Institūta kaprīzēm,lai ieliktu ķeksīti pie labi padarīto. Gribēt jau var daudz ko. Kur reālie darbi?

 17. Vispirms vajag palīdzēt tiem, kas vēl aizķērušies Latvijā! Normālas algas un pensijas, pieejamu medicìīnu. Tā būs vislabākā reklāma.

 18. Ko visi var murgot,lai atgriežas uz Latviju kur nabadzība,nav darba,algas kā ar to nevar iztikt.Kad visu apmaksā pāri paliek graši,kā dzivot ja ir bērni.Padomju laikā viss bija lētak,es gribu lai mani mazbērni un mazmazbērni dzivotu savā dzimtenē.

 19. Sauciet bērnus, radiniekus atpakaļ ! Atbildēt

  Ja jums lieka tā nauda, kuru viņi atsūta.

 20. skrieniet, skrieniet atpakaļ ! Atbildēt

  gaidam iespēju nokāst nodokļu starpību !!!

 21. Praktisko saikni nodrošinās roku dzelži “Vienotībai”- tad daudzi atgrieztos..

 22. Kaut kas mīļš no Latvijas Atbildēt

  Pusbadā, bet starp SAVĒJIEM? Klaunāde par mūsu nodokļu naudu …

 23. Vai kāds no aizbraucējiem par šīm aktivitātēm kaut ko uzzināja , sadzirdēja , pamanīja ?

  • ” Būtisks šķērslis plāna sekmīgai īstenošanai esot bijis pasākumiem nepieciešamā finansējuma trūkums. ”
   – Jo vairāk iztērēs, jo vairāk uzzinās, sadzirdēs, pamanīs! Kā tādās reizēs izsakās:” Naudu no rīta, tad rezultāts būs parīt.”

   • Finansējums aizies lektoru barošanai…

    • Profesionālie ,, projektētāji,, Atbildēt

     Nu bet tādēļ jau arī visu to mājā aicināšanu arī izgudroja ! ,,Mēs jau varētu vēl to un šito, bet naudiņas nav !,, Gads iet uz beigām , nākošam gadam veido budžetu- tādēļ arī šādi profesionālie diedelnieki pamodušies . Pie viena varēs i ES finansējumu pieslēgt, i simtgades miljoniem pieslēgties .

Draugiem Facebook Twitter Google+