×
Mobilā versija
+13.8°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
20. aprīlis, 2012
Drukāt

Stiprinās saikni ar Izraēlu


izraeluzi_leta

“Latvija un Izraēla ir mazas valstis, mums blakus atrodas ne vienmēr draudzīgi kaimiņi. Liels izaicinājums abām valstīm ir cilvēkkapitāla izmantošana. Ciešāku uzņēmējdarbības sakaru veidošanai starp Izraēlu un Latviju ir milzīgas neizmantotas iespējas.”


 

Tā par to, kas vieno Latviju un Izraēlu, šonedēļ preses konferencē sacīja Izraēlas enerģētikas un ūdenssaimniecības ministrs Uzi Landau.

Dienu agrāk pēc tikšanās ar Izraēlas enerģētikas un ūdens resursu ministru Latvijas ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts secināja, ka divpusējo tirdzniecību starp Latviju un Izraēlu var attīstīt vairāk. “Lielāko potenciālu Latvija sadarbībai ar Izraēlu saskata informācijas tehnoloģiju (IT) nozarē – Latvija investoriem var piedāvāt augsti kvalificētu, radošu personālu un atbilstošu infrastruktūru. Tāpat plašas perspektīvas redzam tūrismā. Kā liecina statistikas dati, Izraēlas ceļotāju interese par Latviju pakāpeniski pieaug, pērn Izraēla bija starp 20 lielākajiem ienākošā tūrisma tirgiem, kurus apkalpo Latvijas komersanti,” tā D. Pavļuts.

A/s “Latvenergo” valdes priekšsēdētājs Āris Žīgurs ministra vizītes laikā ar Izraēlas energokompānijas “Israel electric” vecāko viceprezidentu Jakovu Hainu dalījās pieredzē par energoapgādes jautājumiem. Piemēram, par strauji progresējošo tā saucamo enerģijas uzglabāšanu, ko sekmīgi attīsta Izraēlas un Dānijas kopuzņēmums “Better place”. Šīs firmas galvenā darbības joma ir tādu elektrisko tīklu izbūve, kas nodrošina elektriskā transporta akumulatora bateriju apmaiņu atbilstoši transporta kustības vajadzībām.

 

Uzziņa

Latvijas tirdzniecības apgrozījums ar Izraēlu

Ls 31,13 milj. 2011. gadā.

Latvijas eksports uz Izraēlu bija Ls 17,35 milj., bet imports – Ls 13,77 milj. Latvijas un Izraēlas ārējās tirdzniecības apgrozījums 2011. gadā salīdzinājumā ar 2010. gadu kāpa par 11,4%.

Pērn Izraēla bija 37. vietā Latvijas ārējās tirdzniecības partneru vidū.

Latvijā darbojas 246 uzņēmumi ar Izraēlas kapitālu (“Lursoft” informācija).

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+