×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
28. augusts, 2014
Drukāt

Stiprinās skolēnu patriotismu (3)

Foto - LETAFoto - LETA

1. septembrī durvis atkal vērs skolas. Kādas pārmaiņas gaidāmas skolās jaunajā mācību gadā?

Brīvpusdienas tiks nodrošinātas ne tikai 1. un 2., bet arī trešās klases skolēniem. Turklāt vienam bērnam paredzētā valsts budžeta dotācija pusdienām palielināta no 1,14 līdz 1,42 eiro dienā.

Jaunie pirmklasnieki būs pirmie, kuri jau no 1. klases apgūs kādu no Eiropas Savienības oficiālajām valodām. Paredzams, ka visbiežāk tā būs angļu valoda. Sākotnēji finansējuma pietiek tikai vienai svešvalodas stundai nedēļā. Līdz šim pirmo svešvalodu bērni sāka apgūt 3. klasē.

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) sola turpināt profesionālās izglītības pieejamības un prestiža paaugstināšanu. Arodskolās, prioritāri profesionālās kompetences centros, plānots ieguldīt Eiropas Sociālā fonda finansējumu, šīs mācību iestādes modernizējot. Daļu arodskolu varētu slēgt, bet vēl daļu nodot pašvaldību pārziņā. Tiks turpināta aktīva sadarbība ar darba devējiem. IZM sola paplašināt 2013./2014. mācību gadā uzsākto pilotprojektu “Darba vidē balstītu mācību īstenošana”, iesaistot tajā arvien vairāk profesionālās izglītības iestāžu, darba devēju un audzēkņu.

2014./2015. mācību gadā darba vidē balstītās mācības gatavas piedāvāt vismaz 22 skolas, iesaistot aptuveni 500 audzēkņu. Tiks turpināta arī profesionālās izglītības satura pilnveide, ieviešot moduļveida programmas, kas ļaus elastīgāk veidot izglītības saturu. Iespējams, pieaugs finansējums arodizglītībai, jo tiek solīts piešķirt tik lielu finansējumu, lai tas atbilstu reālajām programmu īstenošanas izmaksām.

IZM turpinās pedagogu atalgojuma sistēmas pilnveidi, pamatojoties uz IZM izveidotās darba grupas rezultātiem. Līdz 2015. gada augusta beigām tiks izstrādāts jauna pedagogu atalgojuma modelis. Taču divi iespējamie modeļi jau šajā mācību gadā tiks aprobēti dažās Latvijas skolās.

Valsts izglītības satura centrs šajā mācību gadā sola stiprināt skolēnu patriotismu, kultūridentitāti un valstisko apziņu, gādāt, lai skolās atzīmētu Latvijas valsts svētkus, atzīmējamās un atceres dienas, kā arī iesaistīt skolēnus nozīmīgu sabiedriskās un kultūras dzīves aktivitātēs. Īpašu uzmanību solīts pievērst “Baltijas ceļa” 25. gadadienai, XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, Aspazijas un Raiņa 150 gadu atcerei 2015. gadā, Latvijas prezidentūrai Eiropas Savienības Padomē 2015. gada pirmajā pusgadā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Stāstīs cik labi ir .. eiropai un dzīvot brāliīgo tautu saimē, pašim neko neražot un čakli kalpot svensonbankām, priecāties kā izpērk Latviju

  2. Cienījamie skolotāji, priekš Jums naudiņa kā nebija, tā arī turpmāk nebūs, tikai tā nebūšana savādāk izskatīsies, jauna atalgojuma modeļa ietvaros.

  3. No patriosma nebusi paedis!

Draugiem Facebook Twitter Google+