Mobilā versija
+3.0°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
2. augusts, 2014
Drukāt

Majestātiskā bīskapu rezidence: Turaidas pilij 800 (3)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

“Pēc tam Raceburgas bīskaps Filips ar krustnešiem un fogtu Gerhardu devās uz Turaidu un bīskapam tur uzcēla kastellu, ko nosauca par Frēdelandi – it kā par miera nesēju zemei, cerēdams, ka šī pils zemei radīs mieru un būs patvērums priesteriem un visiem viņa vīriem,” par Rīgas bīskapa Alberta sešpadsmito valdīšanas gadu (1214) vēsta Livonijas Indriķa hronika. Vienlaikus šis senais stāsts sniedz pirmās ziņas par Turaidas mūra pils būves sākumiem. Majestātiskā pils – Turaidas muzejrezervāta sastāvdaļa – no 1. līdz 3. augustam svin 800 gadu jubileju.

Kā jau dzimšanas dienā, būs arī dāvanas – Turaidas mūra pils lielā pusapaļā torņa piektajā stāvā atklās jaunu ekspozīciju “Krāsns podiņi – senlaiku bilžu enciklopēdija”, kā arī LU profesora Ilgvara Misāna zinātniskajā redakcijā dienas gaismu ieraudzīs rakstu krājums “Turaida 13. – 16. gs. dokumentos” (izdevniecība “Zinātne”).

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Loti gribas tur noklut velreiz!

  2. skaisti 🙂

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (31)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (25)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+