Dabā
Laika ziņas

Stiprs negaiss plosījies Sēlijā; Siguldas pusē vētra lauzusi kokus un postījusi ēkas 0


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto – Shutterstock

Agrā otrdienas pēcpusdienā spēcīgākais negaiss Latvijā plosījies Sēlijā – teritorijā starp Lietuvas robežu un Jēkabpili reģistrēts aptuveni tūkstotis zibens spērienu, kā arī ļoti intensīvas lietusgāzes, liecina meteoroloģiskā informācija.

Šodien Siguldas novadā vētra lauzusi kokus un postījusi ēkas. Dienas pirmajā pusē kādai dzīvojamajai mājai Siguldas novadā vējš sabojājis jumtu un nopostījis ābeļdārzu, vēsta Latvijas sabiedrisko mediju portāls. Šeit, visticamāk, pāri gājis neliels virpuļviesulis. Zibens spērieni Siguldas novadā nav reģistrēti.

Siguldas novada domei ir zināms par negaisa nodarītajiem postījumiem. Pašlaik notiek postījumu seku izvērtēšana.

Par to, kas tiks darīts tālāk, kā palīdzēs vētrā cietušo saimniecību īpašniekiem un kādi ir negaisa nodarītie postījumi, pašvaldība visticamāk spēs skaidrot rīt.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Inta Šaboha teica, ka kopš rīta dažādās Latvijas vietās glābēji saņēmuši sešus izsaukumus par spēcīgā vēja nolauztajiem kokiem.

Otrdien Latvijā, iespējams, bijušas vairākas virpuļvētras jeb virpuļviesuļi, ko mēdz dēvēt par tornado, un viens no tiem plosījies Siguldas novada Siguldas pagastā.

Viesulis plosījies teritorijā uz dienvidaustrumiem no Siguldas – Siguldas pagasta Jūdažu ciema un Ummeru ezera apkaimē.

Viesītes novadā konstatēti avārijas atslēgumi elektrotīklā. Vietām, iespējams, bijusi vētra.

Tuvākajās stundās spēcīgs pērkona negaiss iespējams Sēlijas austrumos un Latgalē.

Daudzviet Zemgalē un Vidzemē bijušas intensīvas lietusgāzes, nokrišņu daudzums vietām pārsniedzis 15 milimetru.

Kā ziņots, Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs izsludinājis oranžo brīdinājumu valsts austrumu daļā. Eiropas Eksperimentālais vētru prognozēšanas centrs norāda, ka negaisa mākoņi vietām var sagādāt lielgraudu krusu un vētru, tostarp iespējams pat kāds virpuļviesulis.

LA.lv