Stīvas kājas 0

Iegādājāmies Orlovas šķirnes vistas, jo lasījām, ka tās ir ļoti izturīgas. Diemžēl gailim drīz vien palika stīvas kājas. Kas tam par iemeslu – tuvradniecība, vai arī olas inkubētas nepareizi?
 G. Dumpe Mārupes novadā

Reklāma
Reklāma

 

Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis
Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
VIDEO. “Sēžu ceļmalā un netieku mājās!” Latviete ar asarām acīs stāsta par nedienām ar elektroauto
Lasīt citas ziņas

Iemesli varētu būt divi. Mājputniem ātri vien kļūst stīvas kājas, ja to organismā nav pareizas kalcija un fosfora attiecības. Putniem ir intensīvi dzīvības procesi, tie ātri aug un patērē daudz minerālvielu. Optimālā kalcija un fosfora attiecība pieaugušiem putniem ir 3,5 – 4 : 1, jaunputniem – 2 : 1, bet cāļiem 1 – 1,5 : 1. Lai novērstu iekaisumu un mājputni saņemtu nepieciešamo daudzumu minerālvielu, ir vajadzīga piebarošana ar krītu, gliemežvākiem, olu čaumalām, koku pelniem, kaulu miltiem. Gliemežvāku vai lopbarības kaļķa dienas deva pieaugušiem putniem var būt 4 – 6 %, bet jaunputniem – 1 – 2 % no kopējā sausās barības daudzuma. Krīts – pieaugušiem putniem līdz 4 %, jaunputniem 1 – 2 % no sausās barības dienas devas. Kaulu milti ir labs fosfora avots. Sausajai putnu barībai tos pievieno 1 – 2 %. Lai iegūtu kaulu miltus, lielos dzīvnieku kaulus krāsnī sadedzina, tad samaļ vai sadrupina.

Iekaisumu kājās izraisa arī nepiemēroti turēšanas ap­stākļi, proti, mitri pakaiši. Putnu mītnes grīdai jābūt segtai ar sausiem, nesapelējušiem salmiem, zāģu skaidām vai kūdru un, kad tie piemēsloti, jānomaina.

CITI ŠOBRĪD LASA

– Mājputniem nemēdz palikt stīvas kājas no tuvradniecības, nepareizas olu inkubācijas vai liela ķermeņa svara. Nenodrošinot mākslīgās putnu perināšanas laikā pareizu temperatūras un mitruma režīmu, embrijs nobeidzas, un cālis nemaz neizšķiļas. Savukārt putni, kuri nespēj nest paši savu svaru, lielākoties sēž, ar grūtībām staigā, – skaidro LLU Biotehnoloģijas un veterinārmedicīnas zinātniskā institūta “Sigra” vadošā pētniece Īra Irēna Vītiņa.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.